כל העדכונים
07/06/2022  השתלמות אתיקה בזום עם שרית אמיתי ב 4.7.22 יום שני בשעה 14:00

ההשתלמות מיועדת, בין היתר, למי שרוצה להעלות את הדרגה ככל שלא עבר השתלמות ב 3 השנים האחרונות (ממוסמך למקצועי/ממקצועי לבכיר), בהנחה והגיש את יתר הנדרש בטפסי בקשה למקצועי/בכיר. ולכל מאמן שרוצה לרענן את בקיאותו ברזי האתיקה המקצועית.

 

אורך ההשתלמות כ – 4 שעות.

מחיר השתתפות בסדנה: 100 ₪

 

מנחת ההשתלמות - שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה, מאמנת בכירה, מדריכה מוסמכת ומנחת קבוצות, מנחה בהתנדבות את השתלמויות האתיקה.

 

למי שמעוניין - ניתן לשלם בקישור-

 

https://ilcc.org.il/cat?catid=62

 

קישור לזום ישלח לנרשמים.

29/05/2022 חדש בלשכת המאמנים בישראל ע.ר - קבוצות ווצאפ
26/05/2022  הרצאתה של גלית מילר "יש לי אח מיוחד" 26.6.22 יום ראשון בשעה 10:00

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

שמי גלית מילר ואני אחות ללירון ילדה עם צרכים מיוחדים, בהשראתה חיברתי את הספר
"יש לי אח מיוחד"
הספר מציג מטרה חינוכית בעלת תרומה חשובה לסובלנות לקבלת האחר ולרגישות.
דרך הסיפור נגלה באיזה כלים אימוניים אפשר להשתמש בקליניקה כמאמנים ואנשי טיפול. נכנס לעולם הרגש ונלמד לאפשר רגשות באווירה קשובה ומכילה.

26/05/2022  הדרכת CANVA ! ! ! עם קרן בן נח וורדית דניאל ב 19.6.22 יום ראשון בשעה 10:00

קישור לזום נשלח בניוזלטר

כל חברי הלשכה יזכו בחבילה מוזלת של מיתוג הכוללת -

עיצוב לוגו : פגישת איפיון עיסקית, 2 סקיצות ו2 סבבי תיקונים במחיר מיוחד של - 990 ש״ח + מעמ

ו20% הנחה על שאר מוצרי העיצוב במידה וירצו להמשיך איתנו את התהליך.

 

המחיר יהיה תקף לחודש בלבד החל מיום ההרצאה.

10/05/2022 פרידה וסיכום קדנציה של הועד ה-10  של לשכת המאמנים בישראל (ע.ר)

לאחרונה נערך מפגש סיכום קדנציה של הועד ה- 10 היוצא יחד עם מנהלי בתי הספר לאימון המוכרים של הלשכה ויו"ר הועד ה- 11 אוהד קושמרו.

בהזדמנות זו שמחנו להעניק תעודות הוקרה לאדוה פרי אבישי, יו"ר הועד ה 10 וליואל קפלן, חבר וגיזבר הועד המנהל ה 10.

 

סרטון הוקרה ופרידה מרגש לאדוה פרי אבישי ממנהלות ומנהלי בתי הספר המוכרים של הלשכה ומיו"ר ועדת ההכרה אילן רובינשטיין, מחברי הועד המנהל ושני אהרון-

 

כניסה לסרטון הפרידה-

https://www.youtube.com/watch?v=m1pfEfY7zqA 

 

דברי הפרידה של אדוה-

 

מאמנות ומאמנים יקרים,

לאחרונה סיימתי כחודשיים של חפיפה עם היו״ר הנכנס, אוהד קושמרו. הזדמנות מבחינתי להודות לכולכם על תקופה בת 3 שנים, בה זכיתי יחד עם הועד המנהל ה-10 להוביל את הלשכה, בזמנים המאתגרים ביותר שידעה, הן בשל המצב אליו נקלענו בתחילת הקדנציה הן בשל המגיפה העולמית שפקדה את כולנו והן המלחמה שעברנו כאן בארץ. 
אני גאה מאד על תקופה זו. גאה קודם כל בזכות הדרך בה הובלנו את הלשכה- תוך שיתוף פעולה מעורר השראה, כבוד הדדי, שקיפות ויושרה, מקצוענות, חתירה למצווינות, יצירתיות וחדשנות וגמישות כמובן- ערכים אשר הצבנו כנר לרגלינו בתחילת הקדנציה. סיימנו כועד מנהל וצוות לשכה מלוכד וחזק אשר לכידותו היא הודות לערכים אלו. אני גאה כמובן בזכות הנתונים המספריים, התוצאות - מספר שיא של חברי לשכה בעלי דרגה בשנים האחרונות, כמות אדירה של הרצאות וסדנאות כ-70!!!, רפורמות מקצועיות משמעותיות שהעלו את רף המקצועיות - רפורמת נקודות ההשתלמויות ורפורמה בתחום ההדרכה, תיקון הקוד האתי של הלשכה שלא שונה מאז שנת 2010, בנספח המתייחס לאימון והדרכה מרחוק, שיתופי פעולה חברתיים עם מספר ארגונים וגופים, הטבות מרובות לחברי הלשכה, יצירת בידול רב- למשל יצירת בידול לראשונה של מאמני הלשכה בתחום הביטוח המקצועי, הסברה ציבורית נרחבת ביותר בכל כלי התקשורת ושיפור ההד הציבורי של תחום האימון בישראל והלשכה בפרט.
חיזוק הלשכה מבפנים- יצירת נהלי עבודה מסודרים לכל פעילות, העברת הלשכה למיקום פיזי חדש, חיזוק ניכר של תשתיות בתחום המיחשוב ומערכות המידע וכל הקשור בתחומי הכספים וניהול הסיכונים תוך הפחתה ניכרת של סיכונים מסוגים שונים, החלפת הרוב המוחלט של ספקי הלשכה תוך חתירה לחיסכון בהוצאות מחד ושיפור הרמה המקצועית מאידך;

אני גאה מאד מאד גם בחיזוק תחושת השייכות שלכם המאמנות והמאמנים בתקופה כל כך מאתגרת- יצירת קשר שוטף בכל אמצעי המדיה תוך תקשורת שוטפת שלנו מולכם, מצויינות בשירותיות תוך מענה סבלני, מהיר ומקצועי, הכולל ביטול סבבי הדרגות למשל שהיה נהוג בלשכה על מנת לתת מענה מיידי לכל בקשה ובקשה ולמנוע זמן המתנה של חודשים להגשת בקשות;
חדשנות בלתי פוסקת- פתיחת ותחזוק אינסטגרם פעיל, יצירת ״יוצרים שינוי״ - סדרת פודקאסטים מטעם הלשכה ששווקו לציבור הנרחב על מנת להכיר לעומק את פעילותה ואת בידול מאמניה ואת תחום האימון האישי בישראל , פינות מגוונות וחדשניות בניוזלטר תוך מתן ביטוי לכם- כגון הפינה של ״איך הגיתי להיות מאמנ/ת?״ כנס שנתי שהצלחנו ליצור למרות מגבלות הקורונה עם מרצים מרתקים מהשורה הראשונה ועוד שלל פעילויות רבות.

בנוסף לכל אורך הדרך שיפרנו וחיזקנו את שיתופי הפעולה עם מנהלי ומנהלות ביהס המוכרים לאימון וגם ברובד זה הנכחני ללא לאות את הערכים החשובים שהצבנו בתחילת הדרך.

וכאן תודה ענקית לכן מנהלים יקרים, גם אתם צלחתם תקופה מאתגרת באומץ, בנחישות וביצירתיות ובזכותכם גם תחום האימון בישראל רק שודרג ומוקצע עוד ועוד. שאפו ענק לכל אחת ואחד מכם!!! זכיתי להכיר אנשי מקצוע מעוררי השראה.

אני גאה במיוחד במיזם המדהים של ההרצאות שיצרנו בזום - מיזם שהינו win win win- בו איפשרנו לכל מאמנת ומאמן לחשוף את את הערך המקצועי שלו בפני כל שאר החברים, איפשרנו לכל החברים להינות משפע מקצועי ובכך שיפרנו את המקצוענות וההתעדכנות המקצועית ללא הרף.

גם במישור הכספי, סיימנו תקופה עם מצב פיננסי מעולה שהלשכה לא ידעה שנים וכל זאת למרות כאמור האתגרים הרבים והקשים.

מעבר לכל ההשגים הנפלאים - בנימה אישית אוסיף, כי עבורי היתה זו חוויה מלמדת ומעשירה ובעיקר זכות נדירה מרגשת לשפר ולמקצע את תחום האימון האישי במדינת ישראל.
היו רגעים לא פשוטים כלל גם ואפילו קשים. את רוב רובה של העבודה בלשכה לא רואים כלפי חוץ והיא נעשית יום יום כמעט 24/7 מאחורי הקלעים.

בהקשר זה חשוב לי להודות מקרב לבי קודם כל לכולכם- בלעדיכם ובלי שיתוף הפעולה שלכם לא היינו מצליחים להגיע להרבה מההשגים המרשימים; תודה מיוחדת לכל מתנדבי הלשכה בועדות השונות ובמיוחד ליושבי הראש- לאילן רובינשטיין יו״ר ועדת ההכרה שסייע לנו בכל רגע והצליח גם הוא למרות אתגרי התקופה לשמור על פיקוח מקצועי ברמה הגבוהה ביותר תוך גמישות ויצירתיות והתאמה למגבלות התקופה, אילן- זכה לקבל מאיתנו גם אות הוקרה מיוחד על תרומתו יוצאת הדופן ללשכה. אילן אין כמוך.

תודה ענקית גם ללימור כהן פרידמן יו״ר ועדת האתיקה- שאפו גדול על פעילות אתית עניפה ושוטפת- טיפול בפניות, יצירת פינת האתיקה, הוספת נספח חשוב לקוד האתי של אימון והדרכה מרחוק, הדרכות והשתלמויות אתיקה שוטפות וכאן תודה ענקית לשרית אמיתי, חברת הועדה על כל תרומתה הרבה.
תודה מיוחדת גם ליו״ר ועדת המחקר, איילת נחמיאס זלוטולוב על פעילות מקצועית נפלאה ועל יצירת פינת המחקר וכן יצירת סקר האימון המקיף בתקןפת הקורונה, תודה ליואב אופק יו״ר הועדה המקצועית על הובלת מספר רפורמות חשובות ביותר שציינתי לעיל ולניבה בן ציון יו״ר ועדת הביקורת על עבודתה המקצועית והרצינית לאורך כל התקופה המאתגרת;
תודה לחברות ועדת היגוי ההשתלמויות -ועדה חדשה שהקמנו נוכח הרפורמה המקצועית שיצרנו וכמובן לחברי ועדת החברים והחריגים.

ותודה ענקית ענקית לכל חברי הועד המנהל ה-10- הדס בן פורת, יואל קפלן, ששימש גם כגזבר, לימור פרידמן בונה ויואב אופק על תרומה אדירה ללשכה ולתחום האימון- אין כמוכם. אחד אחת. קבוצה של מנהיגות ומנהיגים. וכמובן כמובן לאחת והיחידה לשני אהרון האלופה- על מקצוענות, חוכמה, מסירות אכפתיות ואנושיות ברמה הגבוהה ביותר- זכות אדירה היתה לעבוד איתך יקרה.

אני אוהבת את כולכם מעומק לבי - ומוקירת תודה על הדרך המשותפת שלנו יחד שהביאה להישגים מעוררי השראה ולמימוש אדיר של החזון השאפתני שהצבנו לנו בתחילת הדרך לחזק משמעותית את הלשכה ולשפר את רמת מקצוע האימון בישראל וכן לייצר בידול והסברה נרחבת ציבורית וכל זאת כאמור בתקופות סוערות ביותר.

לסיום, אני רוצה לאחל הצלחה ענקית לאוהד היו״ר הנכנס ולחברי הועד ה-11. ולמי שטרם שם לב, בשמות שלנו ישנן אותן האותיות בדיוק!
אז אוהד יקר -
לאחר כחודשיים של חפיפה צמודה אני מעבירה בלב שקט את הובלת הלשכה אליך ונפעמת כבר מהרעיונות היצירתיים שלך, מהמוטיבציה והאנרגיה הסוחפת שלך. אין לי ספק שתצליח בענק (!!!) יחד עם הצוות המעולה שלצידך, ואני כאן עבורך ועבור הוועד כמובן גם מעבר לתקופת החפיפה.

שלכם ואיתכם,
אדוה פרי אבישי

08/05/2022 מוזמנים להתחדש יום צילומי תדמית ! ! ! ב 13.6.22 בשעות 09:00-16:00

צילום תדמית בדגש על "הד שוט"  צילום פנים וגוף

עם הצלם יקיר ברבי בליוי מאפרת מקצועית לצורך טאצ' אפ

 

יום הצילומים יערך בפ"ת רחוב גרניט 6 קומה 2 בין השעות 9:00 -16:00

לכל מאמן ומאמנת יקבע זמן צילום ביומן ,על מנת ליצור זרימה בין המאפרת לצלם.

נא להגיע לפחות 15 דקות לפני לצורך התארגנות  

 

עלות יום הצילום לחברי הלשכה

200 ש"ח בלבד בתשלום מראש
מספר המקומות מוגבל

לכן מומלץ לבדוק שהשעה שנוחה לכם פנויה ואז לעבור לדף התשלום 

03/05/2022  הרצאתו של אלדו שוטרמן "לינקדאין לעסקים" 31.5.22 יום שלישי בשעה 10:00 

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

 

שמי אלדו שוסטרמן , מהנדס כימיה במקצועי .
בעל ניסיון של 10 שנים במכירות B2B לתעשייה הכימית בעולם ובעל ידע רחב בלינקדאין.

ההרצאה תעסוק ב-

בניית פרופיל – העקרונות לבניית פרופיל מקצועי ומנצח.
הרחבת רשת העסקית ויצירת קשרים עסקיים.
מנועי חיפוש – שימוש במנועי חיפוש לאיתור לקוחות פוטנציאלים, בעלי תפקידים , ספקים ושותפים.
פרסום – פרסום אורגני, איך כותבים פוסטים ומאמרים, מה נכון ומה לא לפרסם, מתי מפרסמים ובאיזו תדירות.
קבוצות בלינקדאין.
פניה – פניה ללקוחות בלינקדאין.

20/04/2022 הרצאתו של דני בן יעקב "סיפורים וסודות מחדר האימון" 15.5.22 ראשון ב 20:00

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

דלת חדשה נפתחת....
סיפורים מחדר האימון

זו חוויה אחרת......!!!!!
אתם עומדים לשמוע משהו שונה מכל מה שאתם מכירים
בשיחה הזאת אתם תעברו להסתכלות של המאמן בתהליך האימון.
בדיוק כמו שאני רואה, דרך העיניים שלי,
תרגישו את התהליך ותתרגשו
גם מצד המאמן וגם מצד המאומן !
אחד לאחד , בגלוי , ללא סודות
תקבלו את כל התשובות
תחוו את כל התובנות
וגם – תקבלו מתנה לחיים מקצועיים ואיכותיים יותר

 

דני בן-יעקב
נשוי לאתי (מאמנת זוגית) אבא לשירן ועידן, סבא לנועם ואביב.
22 שנה בענף האימון, מעביר הכשרות מאמנים, סופרוויזר ומנטור מקצועי.
עוסק בעיקר בשילוב שבין אימון ויעוץ ארגוני בעסקים ובארגונים, במטרה אחת – להגדיל את שורת הרווח בחברה, לשפר את יעילות ולהיות אפקטיבי.
בין לקוחותיי ארגונים מוסדיים גדולים, עסקים פרטיים ועצמאים ומתפרס על פני מגוון ענפי תעשיה ושירותים.
אני רואה מולי את האדם ולא את התפקיד או העיסוק ועובד עם ההון האנושי. אני מחפש להיות משמעותי בחייהם של אנשים וארגונים.
זאת הסיבה כי כבר לאחר שיחת היכרות קצרה, אני יכול מהר מאוד ובחדות, לזהות את נקודות המפתח שיובילו לשינוי חיובי מהותי בחברה.
מאתגרים אותי עסקים משפחתיים שם יש לי ערך מוסף גדול.
פרטים נוספים תמצאו באתר ובבלוג המקצועי שלי www.dannycoach.co.il

20/04/2022 סדנה יואב אופק "מיומנויות הצגה עצמית ועמידה מול קהל" ב 11.5.22 וב 18.5.22 בזום

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

 

בחיי היום יום כולנו נדרשים להציג את עצמנו מבחינה אישית ומקצועית, לשכנע ברעיונות שונים ולדבר בביטחון.

כמאמנים אישיים, אנחנו נדרשים לעשות זאת לעיתים קרובות בשיחות הכרות עם מתאמנים פוטנציאליים ובמסגרת מפגשי האימון.

לעיתים מאתגר ואף מביך עבורינו כמאמנים למכור את עצמנו.

מכירים את זה?

 

אנחנו רוצים להזמין אתכם לסדנה יחודית בת 2 מפגשים לחברי לשכת המאמנים בהנחיית יואב אופק שתתמקד במיומנויות הצגה עצמית ועמידה מול קהל שתכלול גם ידע וכלים מעולמות הנואמים המצליחים, מומחים בשכנוע מכירה ושיווק וגם תרגול פרקטי שלכם, כיצד להביא זאת לידי ביטוי בשיחות מקצועיות כמאמנים אישיים.

 

למי מיועדת הסדנה?

הסדנה הינה חינמית לחברי לשכת המאמנים בלבד.

איפה וכמה מפגשים?

2 מפגשים של שעה בזום.

וכוללת השתתפות פעילה כולל תרגול בחלוקה לחדרים ומשימה בין המפגשים.

כמה משתתפים?

עד 34 משתתפים

מתי?

מפגש ראשון ב 11/5/22 19:30-20:00

מפגש שני ב 18/5/22 19:30-20:30

הרשמה מראש
 

קצת על מנחה הסדנה:

יואב אופק

מאמן בכיר MCIL ומדריך מוסמך.

מנחה קורסי הכשרת מאמנים.

מנחה בכיר ומנהל תחום חניכה במכון דרייב ומרצה לצוותים בכירים של מנהלים, מפקדים ומובילי תכניות ארציות.

בוגר מכון אדלר ומסלול פסיכותרפיה ממוקדת טראומה של נט"ל ואוניברסיטת ת"א.

מאמן צוותים לעמידה מול קהל והעברת מסרים.

 

מאמן ויועץ בתחומי מערכות יחסים ובעל קליניקה לליווי במציאת זוגיות, שימור ושיפור זוגיות ופתרון קונפליקטים.

מכשיר סטודנטים בבתי ספר לאימון בתחום של אימון למערכות יחסים ומדריך במסלולי פרקטיקום.

יו"ר הועדה המקצועית וחבר הועד המנהל בלשכת המאמנים בישראל ע.ר.

יואב בזוגיות פרק ב' ואב ל- 3 ילדים. מתגורר ובעל קליניקה במושב צור משה בשרון.

 

13/04/2022 הרמת כוסית חגיגית לכבוד חג הפסח והיכרות עם היו"ר החדש- אוהד קושמרו

פרטים נשלחו בניוזלטר

17/03/2022 סדנה של ירדן סטמפו "כל מה שצריך לדעת על ערכים באימון" ב 27.3.22 בשעה 10:00

אם הייתי מעירה אותך באמצע הלילה ושואלת "מהם 5 הערכים המובילים בחייך?" - היית עונה מייד?
אם התשובה שלך לא חד משמעית, הסדנא הזאת עבורך!

מוזמנים/ות לסדנא חוויתית בנושא ערכים.

נרענן ונגבש את ערכי הליבה שלנו כמאמנים ונלמד מגוון כלים לעבודה עם מתאמנים בקליניקה.

בסדנא נדבר על:
מה הקשר בין ערכים לחלומות?
הגדרת המושג "ערך" מחדש
באיזה מימד נמצאים הערכים שלכם – כלכלי, מוסרי או אולי רגשי?
משחק הקלפים הכי קשה ששיחקתם – על איזה ערך תשמרו מכל משמר?
רענון ודירוג ערכי הליבה שלכם.
 

עלי:

מאמנת אישית וסופרווז'רית מוסמכת
מנחת קורסי הכשרת מאמנים והנחיית קבוצות במכללת יוזמות

שותפה מייסדת של Mentor-Cards בית לערכות קלפים דיגיטליות.

 

זום נשלח בניוזלטר

13/03/2022 השתלמות אתיקה בזום עם שרית אמיתי ב 10.5.22 בשעות 14:00-18:00

ההשתלמות מיועדת, בין היתר, למי שרוצה להעלות את הדרגה ככל שלא עבר השתלמות ב 3 השנים האחרונות (ממוסמך למקצועי/ממקצועי לבכיר), ולכל מאמן שרוצה לרענן את בקיאותו ברזי האתיקה המקצועית.

 

אורך ההשתלמות כ – 4 שעות.

מחיר השתתפות בסדנה: 100 ₪

 

מנחת ההשתלמות - שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה, מאמנת בכירה, מדריכה מוסמכת ומנחת קבוצות, מנחה בהתנדבות את השתלמויות האתיקה.

 

למי שמעוניין - ניתן לשלם בקישור-

 

https://ilcc.org.il/cat?catid=62

 

קישור לזום ישלח לנרשמים. 

28/02/2022 ברכות ליו"ר הועד המנהל ולחברי הועד המנהל ה - 11 של לשכת המאמנים בישראל ע.ר

אוהד קושמרו - יו"ר הועד המנהל 

הדס בן פורת - חברת הועד המנהל 

לימור פרידמן בונה - חברת הועד המנהל 

יואב אופק - חבר הועד המנהל

עידן ביטרמן - חבר הועד המנהל

27/02/2022 פרק שישי עם שני אהרון - על חשיבות הבחירה במאמן מפוקח ועל אימון להתמודדות עם אכילה רגשית

פרק שישי עם שני אהרון - על חשיבות הבחירה במאמן מפוקח ועל אימון להתמודדות עם אכילה רגשית.

בפרק זה שני אהרון, מאמנת אישית, בעלת תעודת הסמכה בטיפול באכילה רגשית לפי עקרונות ה-CBT, ואחראית על ניהול מערך לשכת המאמנים בישראל (ע״ר) משוחחת עם אדוה פרי אבישי יו״ר הלשכה, על חשיבות תפקידה של הלשכה ועל חשיבות הבחירה במאמנ/ת המפוקח/ת על ידה וגם על איך אימון אישי מסייע להתמודדות עם אכילה רגשית.

 

אתר: https://www.podpage.com/ilcc/--2/
אפל-https://podcasts.apple.com/us/podcast/id1589940500?mt=2&ls=1
ספוטיפי-https://open.spotify.com/episode/2EqMKy10T0TmNWU59t1HVv?si=7iN2Yh-ySICEz_oOdIC1Pw

24/02/2022 פרק חמישי בפודקאסט שלנו- עם אילן רובינשטיין, יו״ר ועדת ההכרה, מאמן ויועץ ארגוני

פרק חמישי- עם אילן רובינשטיין, יו״ר ועדת ההכרה, מאמן ויועץ ארגוני- על בתי הספר לאימון המוכרים על ידי הלשכה ומה הקשר בין אימון מנהלים לספורט?

הפודקאסט של לשכת המאמנים בישראל (ע״ר), פרק חמישי, והפעם, אילן רובינשטיין, יו״ר ועדת ההכרה, מאמן ויועץ ארגוני משוחח עם אדוה פרי אבישי, יו״ר הלשכה, על תפקידה החיוני של ועדת ההכרה של הלשכה המבצעת תהליכי הכרה ופיקוח שוטף על בתי הספר לאימון המוכרים על ידי הלשכה, על הקשר בין אימון בארגונים לספורט ועל התרומה הייחודית של תהליכי אימון בארגונים וההבדל בינם לבין תהליכי ייעוץ ארגוני וגם מה חשוב לדעת כשבוחרים מאמן אישי לאימון בארגונים?

אתר -https://www.podpage.com/ilcc/--1/
ספוטיפי -https://open.spotify.com/show/0inc0gjxP2l8tlyVRBxCM7
אפל -https://podcasts.apple.com/us/podcast/id1589940500?mt=2&ls=1

18/02/2022 זימון לאסיפה כללית מיוחדת ב 28.2.22- פרטים בניוזלטר שנשלח
25/01/2022 פרק רביעי-חבר הועד המנהל ויו״ר הועדה המקצועית על מקצוענות באימון ותפקיד הועדה המקצועית בלשכה, וכן על

מאמנות ומאמנים יקרים,

 

הפודקאסט של לשכת המאמנים בישראל (ע"ר)
פרק רביעי, והפעם על מקצוענות באימון ועל אימון לניהול קונפליקטים ביחסים.
בפרק זה יואב אופק, חבר הועד המנהל ויו״ר הועדה המקצועית משוחח עם אדוה פרי אבישי, יו״ר הלשכה, על מקצוענות באימון ותפקיד הועדה המקצועית בלשכה, וכן על חשיבותו ותרומתו של תהליך אימון לניהול קונפליקטים במערכות יחסים.

האזנה מהנה.
אפל: https://apple.co/3Cjiv8Q
ספוטיפיי: https://spoti.fi/3cj4jCj
גוגל: https://bit.ly/3kNifsH
קישור נוסף: https://bit.ly/3rRkBvd
אתר: https://www.podpage.com/ilcc/

11/01/2022 סדנת פודקאסט חינמית ב 25.1.22 בשעות 09:00-13:30 !

פודקאסט - הוא ערוץ שיווקי שמתאים מאד לצרכי המאמנים והמאמנות

הפודקאסט השתלט על הזמן הפנאי של רובנו. בזמן ריצה, נהיגה או סידור מטלות הבית חלק גדול מאד מהאנשים מקשיבים לפודקאסטים.

למאמנים יש הרבה יתרונות ביצירת פודקאסט.
בשונה מסרטונים קצרים בפלטפורמות המוכרות, פייסבוק, יו טיוב, אינסטגרם וכו׳
פרק ממוצע של פודקאסט יכול לנוע בין 15-45 דקות.
זמן רב שמאפשר למאמנים לצלול לעומק בנושא הפודקאסט.

אפשר לדמות שיחות אימון למאזינים, לחקור נושא מסויים בעולם האימון
ולארח מומחים שונים בעולם האימון.

בנוסף, פרסום פודקאסט הוא פשוט, זול ונגיש לכולם.

בסדנה בת 4 שעות נלמד את כל תהליך יצירת הפודקאסט

- בחירת פורמט המתאים ביותר לתוכן שלנו ולאופי שלנו כמאמנים.
- איזה ציוד לרכוש כדי להקליט פודקאסט בבית
- כיצד מעלים את הפרק לרשת שיהיה נגיש לכולם
- איך נרשמים לאפליקציות ההאזנה הפופלאריות כספוטיפי, גולגל ואפל כדי שאפשר יהיה למצוא את הפודקאסט.
- איך משלבים בין הפודקאסט לשאר התכנים שאנחנו יוצרים ברשת כדי להגדיל את קהל הלקוחות שלנו ולחזק את הקשר עם הלקוחות הקיימים.

הסדנה תכלול תרגול מעשי של כל אחד בבית.

לנרשמים לסדנה ישלח מבועד מועד מסמך עם ציוד מומלץ לרכישה
כדי שמי שירצה יוכל להקליט איתו בסדנה.

 

על המרצה:
את הסדנה יעביר ג׳וני האורסטוק, במאי סרטים פודקאסטר ומרצה לפודקאסטים.
ג׳וני הבעלים של סטודיו אגדות ומרצה הקורס ליצירת קורסים עזר לעשרות אנשים וארגונים ליצור את הפודקאסט שלהם.

שווי ההטבה - שהיא עלות השתתפות ליחיד בסדנא כזו היא- 480 ₪.

הסדנא היא הטבה רק למאמנים ומאמנות שרשומים לשנת 2022 והיא חינמית עבורם! ללא עלות!

מי שמעוניין להירשם- יש להשיב למייל זה עד ליום ה- 18.1.22

מועד הסדנא:
25.1.22 בשעה 09:00 בבוקר באמצעות הזום (קישור יישלח לנרשמים)

10/01/2022 כנס חגיגי בזום לרגל פתיחת שנת 2022 בנושא גוף ונפש עם ד"ר נאדר בוטו וצופית גרנט

כנס חגיגי בזום לרגל פתיחת שנת 2022

בנושא גוף ונפש 

עם ד"ר נאדר בוטו וצופית גרנט

ב 24.1.22 בשעה 16:00 !

 

הכנס הוא חינם לחברי הלשכה

שנרשמו לשנת 2022 

ולסטודנטים בבתי הספר המוכרים

אך מחייב הרשמה בהשב למייל זה (il-cc@ilcc.org.il)

עד ליום ה 23.1.22 בשעה 15:00.

ליתר הנרשמים עלות הכנס היא 250 ש"ח.

קישור לזום ישלח במייל לנרשמים. 

הקישור שישלח הינו אישי בלבד ואין להעבירו. חל איסור מוחלט על צילום ו/או הקלטה  של תכני הכינוס וההרצאות ו/או שימוש בהם.

28/12/2021 בזום- קורל פרידן הדרך להרוויוח כסף דרך הקול מבלי למכור ב 3.1.21 בשעה 20:00

כמאמנת אישית ועסקית ומנהלת אנשי מכירות למעלה מעשור, הצלחתי לפצח סוד חשוב ביותר. עד אז, לא הבנתי שיש בידי שיטה.היא מושתת על רזי ה.ד.נ.א. הקולי ואחשוף חלקים ממנה ב3.1, בהרצאה אינטראקטיבית במיוחד עבורנו המאמנים 

 

פרטים בניוז שנשלח

23/12/2021 שוב תקשורת והפעם בחשיפה מיוחדת על בידולם של מאמנות ומאמני לשכה בתוכניתם של ״פאולה וליאון״ ב״קשת 12״!
24/11/2021 פרק 2 ביוצרים שינוי- על אתיקה באימון ועל אימון למציאת אהבה עם לימור פרידמן בונה
19/10/2021 הפודקאסט החדש של לשכת המאמנים בישראל ע.ר - "יוצרים שינוי"

מאמנות ומאמנים יקרים,


גאים להציג לכם את הפודקאסט

של לשכת המאמנים בישראל (ע״ר) -

״יוצרים שינוי״-

בפרק הראשון

הסבירה יו״ר הלשכה, אדוה פרי אבישי,

מהי לשכת המאמנים וחשיבותה,

מה מבדל את מאמנות ומאמני הלשכה,

על בתי הספר המפוקחים על ידי הלשכה,

מהו תהליך של אימון אישי ועוד סוגיות מרתקות!


מוזמנות ומוזמנים להאזין ולהפיץ כמובן !


להאזנה:
ספוטיפי-https://open.spotify.com/show/0inc0gjxP2l8tlyVRBxCM7?si=534cc288825b4c6c

אפל -https://apple.co/3FCzrKi

אתר -https://ilcc.pinecast.co

 

לחצו כאן

01/09/2021 המחיר למצטרפים חדשים ל 2021 הוא 120 ש"ח, בהתניית הרשמה ל 2022

המחיר למצטרפים חדשים לשנת 2021 + 2022 הוא 600 ש"ח (120 שח על שנת 2021 + 480 שח לשנת 2022)

בנוסף, התשלום על בקשה לדרגת מאמן מוסמך הוא 100 ש"ח

14/06/2021 אורגד מירון ייעוד בשיח האימוני ב 22.6.21 בשעה 10:00

בשיחה על ייעוד נדבר על "מהו ייעוד?", מהי חשיבותו של הייעוד בתהליך האימוני? מהם הכלים העומדים לרשותנו כמאמנים לגלות את ייעודו של המתאמן?

מהי החשיבות של ייעודנו האישי כמאמנים בבניית הקליניקה האימונית ובתהליך האימון עצמו ?

 

בשאלות אלה ועוד נעסוק במפגש .

 

אורגד מירון – "מדייק אנשים לעצמם" – מדריך ומאמן בכיר, מאסטר וטריינר NLP , מאמן מוסמך בתהליך ייעוד אמיתי לקבוצות ולפרטים, יוצר מתודת "מיקוד בייעוד"

מלווה מחוללי שינוי לגילוי ומימוש תכלית עיצובם הייחודית ביצירת עולם שעובד לכולם.

מוזמנים.

 

קישור לזום-

https://us02web.zoom.us/j/82754492916

30/05/2021 הילי כרמלי מי מפחד מקונפליקטים? ב 13.6.21 בשעה 12:00

מטרת ההרצאה:

הקניית כלים פרקטיים למאמן, מעולם הגישור, לצורך התמודדות אפקטיבית של המתאמן עם קונפליקטים בחייו, לרבות קונפליקטים העולים כתוצאה מתהליך שינוי וקונפליקטים פנימיים.

תוכן ההרצאה:

תפיסת הקונפליקט
סגנונות התמודדות עם קונפליקט
מיפוי הקונפליקט לנושאים ואינטרסים:
מעבר מעמדה לאינטרס
טבלת מיפוי נושאים ואינטרסים
קישור לזום-

 https://us02web.zoom.us/j/83817029140 

30/05/2021 רוניאל תורגמן איך להוביל אנשים ליצירת טרנספורמציה אישית? ב 13.6.21 בשעה 11:00

ההרצאה מבוססת על סיפור אישי ומאפשרת למאמנים, מטפלים ואף להורים להוביל אנשים ליצירת תהליך שינוי פנימי.

בהרצאה ישולבו דוגמאות מחדר האימון וכן כלים מעשיים לתהליך.

 

קישור לזום:

https://us02web.zoom.us/j/86112382205?pwd=ZjViMGttSnZtY0d2UlJXWEZadlRhdz09

20/05/2021 גיא שטולץ מאמנים מאושרים יוצרים מתאמנים מאושרים ב 8.6.21 בשעה 20:00

עד כמה אני מאושר כאדם? כמאמן? נמדוד את מצב האושר שלנו בעזרת שאלון קצר וממוקד.

נעמוד על 10 מרכיבים שגורמים לנו אושר.

נדבר על "מגדירי האושר" ו"מגבירי האושר". 

נתרגל בצורה חוייתית חלק מהמרכיבים.

תקבלו כלים נוספים להגברת האושר העצמי ושל המתאמנים:

- "שרשרת אהבה העצמית" - איך להגביר אהבה עצמית ומכאן לחזק את ביטחון העצמי

- "נוסחה ליצירת שינוי" - מה הם מרכיבי הנוסחה המחייבים כדי ליצור שינוי

ועוד.

 

גיא שטולץ

מאמן מוסמך (מגיש כרגע מסמכים לדרגה "מקצועי"), מרצה, מעביר סדנאות,

התמחות במערכות יחסים, תודעת האושר ואימון ביוגרפי-רוחני, NLP מאסטר.

 

קישור לזום-

https://us02web.zoom.us/j/81280359839 

03/05/2021 רבקה צדוק פגיעה מינית בראיה אימונית ב 12.5.21 בשעה 11:00

ההרצאה תדבר על פגיעות מיניות, תשלב את הסיפור האישי שלי וגם הנחיות וכלים למאמנים להתנהלות נכונה בחדר האימון כאשר יש רקע של פגיעה מינית

(אין הכוונה לטפל בפגיעה עצמה, אלא דגשים והתייחסות בהתנהלות עם מתאמנים שעברו פגיעה מינית).

 

קישור לזום-

https://us02web.zoom.us/j/85121684905

03/05/2021 מירב בית און "להשהות את רפלקס התיקון" ב 11.05.21 בשעה 11:00

למה כל כך קשה לנו להימנע מהאוטומט להגיד לאנשים מה לעשות ואיך לשחרר את עצמנו ואותם מההרגל הזה? האוטומט הזה, להדריך, לתת עצות ולחשוב שאנחנו יודעים מה טוב בשביל הזולת, מתעצם ככל שאנו קרובים לאדם וככל שאנו מומחים בתחומנו והוא חזק במיוחד אצל מטפלים ואפילו מאמנים. בהרצאה נלמד ונתרגל שחרור מהאוטומט הזה ומהרגלים לא מיטיבים נוספים של מטפלים ומאמנים.

 

קישור לזום-

 https://us02web.zoom.us/j/84721655531 

03/05/2021 הילה גבאי מאמנים עם קלפים: איך עובדים עם קלפים במרחב האימון? - הרצאה חוויתית

סקרנים איך ניתן לשלב עבודה עם קלפים בתהליכי האימון שלכם? מוזמנים להרצאה-סדנה חוויתית שבה נלמד ונתנסה בערך של עבודה עם קלפים.

המפגש בהנחיית הילה גבאי - פסיכולוגית, מאמנת מוסמכת, פסיכותרפיסטית אדלריאנית, ומנכ"ל-שותף במכון פרסונה. בעלת הכשרה בטיפול זוגי, הדרכת הורים, ייעוץ ארגוני, התמקדות, קונסטלציה משפחתית ועוד.
הילה מדריכה ומנחה סדנאות וקורסי הכשרה לאנשי מקצוע בעבודה עם קלפים.

המפגש יתקיים ביום שני, ה-3/5/21, בשעה 20:00, ויימשך כשעה וחצי. מתחילים בזמן.

ההרצאה כוללת התנסות בעבודה עם קלפים באמצעות פלטפורמה דיגיטלית
מצפים לראותכם,

 

קישור לזום-

https://us02web.zoom.us/j/82694259315

 

* שימו לב- מומלץ להתחבר דרך המחשב לצורך העבודה עם הקלפים 

27/04/2021 פינת האתיקה- תיאור מקרים

תיאור המקרה:

הקלטה וצילום מפגש אימון

אני מאמנת ובתקופת הקורונה אימנתי בזום. במקום לכתוב סיכום פגישה, אני מחליטה להקליט את הפגישות, זה הרבה יותר נוח לתעד בצורה כזו את מה שארע בפגישה. אני שואלת את המתאמנת ואין לה שום בעיה עם זה. האם זה בסדר?

מה אתם חושבים? איך זה בא לידי ביטוי בקוד האתי?

תשובה:
על פי הקוד האתי בסעיף 1.ב.16 "אם מאמן רוצה להקליט או לצלם מפגש אימון הוא יעשה זאת בתנאים המצטברים הבאים:
הדבר נדרש לצרכי תהליך האימון ו/או לצורך למידה של המאמן.
המאמן יידע מראש את המתאמן בשימוש הספציפי שיעשה בהקלטה.
יש צורך בקבלת אישור מפורש לכך מראש מהמתאמן - אין להקליט או לצלם ללא ידיעת המתאמן.
באחריות המאמן לבדוק כי ההקלטות לא יועברו ולא יוצגו בפני איש מלבד המיועדים שאושרו לצפיה/האזנה וכי לא יעשה בהם כל שימוש אחר.
המאמן ינקוט באמצעי הזהירות הדרושים לשמירה על מידע אישי של לקוחותיו שהצטבר במהלך האימון.
לכן, על מנת לבצע הקלטה יש ליידע את המתאמנת ולקבל אישור מפורש שלה ולעדכן בסיבות להקלטה.
במקרה דלקמן, מדובר על הקלטה של האימון שאינה לכאורה לצרכי למידה או האימון אלא לצרכי תיעוד ויש לבחון האם הקלטה זו הכרחית ומה מטרתו של התיעוד? האם התיעוד נועד גם לצרכי למידה או למען תהליך האימון? האם ההקלטה של פגישה פרטית היא צורך ממשי שכזה?
אומנם, נכון הוא כי המתאמנת נתנה הסכמתה, אך עלינו לדאוג לכך שהמידע הפרטי של המתאמנים שלנו אך יישמר כראוי ולמען המטרות המצויינות בקוד האתי.

 

תודה לועדת האתיקה על תיאור המקרה והמענה עליו.

04/04/2021 הסברה ציבורית - JERUSALEM POST
04/04/2021 רוניאל תורגמן איך להוביל אנשים ליצירת טרנספורמציה אישית? ב- 22.4.21 בשעה 11:00

ההרצאה מבוססת על סיפור אישי ומאפשרת למאמנים, מטפלים ואף להורים להוביל אנשים ליצירת תהליך שינוי פנימי.

בהרצאה ישולבו דוגמאות מחדר האימון וכן כלים מעשיים לתהליך.

 

 

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

25/03/2021 דליה סרויה חמשת העקרונות הקריטיים להפיכת לקוח מתעניין ללקוח משלם ב 7.4.21 בשעה 11:00

 

מהן הטעויות הקריטיות, שהורסות את תהליך המכירה, ואיך להימנע מהטעויות האלו.
איך להוביל את שיחת המכירה לסגירה, במקום להיות מובל ע"י הלקוח (ולספק לו המון מידע בחינם, ששולח אותו לסגור עם המתחרה)
איך בונים תסריט שיחה מנצח ומה בדיוק חשוב להכניס לתסריט
הדרך לזהות את נקודות ההפעלה של הלקוח כדי להבין מה הוא באמת צריך ואיך לפנות אליו בהתאם.

 

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

25/03/2021 הרמת כוסית בלשכת המאמנים בישראל (ע"ר) עם הרצאתו של פרופ' טל שביט על ניהול אושר,

SAVE THE DATE ! ! !

12.4.21 בשעה 12:00

הרמת כוסית חגיגית 

בלשכת המאמנים בישראל (ע"ר)

עם הרצאת אורח מרתקת בנושא

"כלכלת אושר"

של פרופסור טל שביט 

על ניהול אושר, כלכלת אושר

ועל הדרכים לייצר אושר

בעזרת "מכונות" האושר.

 

 

פרופ' שביט הוא חוקר בתחום הכלכלה ההתנהגותית וכלכלת האושר, בבית הספר למנהל עסקים במכללה למנהל. הוא פרסם כ 80 מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בתחום הכלכלה ההתנהגותית והאושר והציג מחקרים בעשרות כנסים בינלאומיים. כמו כן פרסם פרופ' שביט עשרות טורי דעה וכתבות בתקשורת הישראלית ומופיע מעת לעת בערוצי הטלוויזיה השונים ובתחנות הרדיו כמומחה לתחום.

כלכלת אושר:
האם אפשר לנהל אושר ולהביא אותו למקסימום האפשרי?
מה הם התועלות הכלכליות של אושר ולמה כדאי להשקיע בו?
האם הורים משפיעים על האושר של הילדים יותר מאשר ילדים משפיעים על האושר של ההורים?
ובכלל, מהו אושר לאומי ולמה הוא חשוב?

פרופ' טל שביט על ניהול אושר, כלכלת אושר ועל הדרכים לייצר אושר בעזרת "מכונות" האושר.

המחקר בתחום הכלכלה ההתנהגותית שינה את החשיבה הכלכלית.
אנו מושפעים ממגוון המניפולציות שסביבנו במודע או לא במודע, מהטיות התנהגותיות ומרגש.
אבל האם אנחנו באמת ממקסמים את האושר שלנו?
בהרצאה יספר פרופ' טל שביט על המחקרים הכי עדכניים בתחום ניהול האושר וייתן כלים לניהול נכון של "מכונות" האושר. בין היתר כיצד עולם השפע והקניות משפיעים על האושר שלנו, מהו אושר ארגוני ולמה שווה למעסיקים להשקיע באושר של העובדים, מה גורם לישראלים להיות מאושרים שגורם לעמים אחרים להיות אומללים, ואיך לחנך את הילדים להיות מאושרים.

טל מדגיש בהרצאה המעודכנת כי עבודה היא "מכונה" מאד חשובה לאושר. אחת התוצאות הקשות של משבר הקורונה היא פגיעה ב "מכונת האושר" הזו. היציבות התעסוקתית, הקהילה במקום העבודה, יחסי הגומלין בין עובדים והנהלה, המשמעות שהעובדה מייצרת ופקטורים נוספים נפגעו מאד. חברות רבות נדרשות לשקם את העבודה כ "מכונת אושר" עבור העובדים שלהם על מנת שרמת פריון העבודה לא תרד, נאמנות העובדים תשמר ועוד ועוד. הדרכים לעשות זאת הם בין השאר יצירת סביבה יצירתית יותר.

 

10/03/2021 יו"ר הלשכה, אדוה פרי אבישי, אצל מאיה בצלאל וקותי סבג ברדיו לב המדינה
08/03/2021 השתלמות אתיקה ב 18/4/21 בזום עם שרית אמיתי בשעות 14:00-18:00

ההשתלמות מיועדת, בין היתר, למי שרוצה להעלות את הדרגה ככל שלא עבר השתלמות ב 3 השנים האחרונות (ממוסמך למקצועי/ממקצועי לבכיר), ולכל מאמן שרוצה לרענן את בקיאותו ברזי האתיקה המקצועית.

 

אורך ההשתלמות כ – 4 שעות.

 

מחיר השתתפות בסדנה: 100 ₪

 

מנחת ההשתלמות - שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה, מאמנת בכירה, מדריכה מוסמכת ומנחת קבוצות, מנחה בהתנדבות את השתלמויות האתיקה.

 

למי שמעוניין - ניתן לשלם בקישור-

 

https://ilcc.org.il/cat?catid=62 

 

קישור לזום ישלח לנרשמים ביום ההשתלמות.

02/03/2021 הסברה ציבורית אצל פאולה וליאון בקשת 12
02/03/2021 קובי גטניו מנהל הקהילה המקצועית של מכללת יוזמות מארח את יו"ר הלשכה, אדוה פרי אבישי
02/03/2021 תמיר פלג מנכ"ל מכללת יוזמות מארח את יו"ר לשכת המאמנים בישראל (ע"ר) אדוה פרי אבישי
02/03/2021 קורל פרידן איך להרוויח יותר ולעבוד פחות קשה? ב 23.3.21 בשעה 19:00- קישור לזום בניוז שנשלח
02/03/2021 אנה נווה לדרמן- מיינדפולנס- לגלוש על גלי החיים ב 15.3.21 בשעה 11:00- קישור לזום בניוזלטר שנשלח
02/03/2021 פינת "איך הגעתי להיות מאמן"- קרולה מאור

בשונה ממאמנים ומאמנות רבית אחרים, אף פעם לא חשבתי להיות מאמנת אך כנראה שגדלתי לתוך זה.

את אהבת האדם באשר הוא אדם ינקתי כנראה עם חלב אמי.

גדלתי וחונכתי בעיקר ע"י אמי (הורי ז"ל היו ניצולי שואה, מסורבי עלייה ונרדפים ואבי נסע למרחקים ארוכים כדי לפרנס). כניצולת שואה וכבת של רב חסיד בגולה אימצה אמי לעצמה בעוצמה יוצאת דופן והקפידה להשריש בנו את המצוות בן אדם לחברו. מצוות אלו המושרשות על ראיית האדם שמולך בנוסף לאמונה ששררה אצלנו בבית ואשר הייתה למעשה ברמה גבוהה מאמונה - זו הייתה רמת ידיעה (כפי שילד לא מאמין שיש לו הורים-הוא פשוט יודע) שני אלמנטים אלו בנוסף לחכמה, לרגישות, להכלה ולאכפתיות הבלתי נדלית אפיינו את אמי ז"ל וזהרו מתוך אישיותה.

בקיצור, אמי הייתה זו שכולם פנו אליה לעצה ועצותיה אשר תמיד ראו את טובתו/ה של הפונה, תמיד התקבלו בהערכה רבה מאוד והושמו בקפידה ובהכרת תודה.

כנראה שמשם שאבתי את מה שבתי הבכורה כינתה פעם בילדותה ראייה אחרת...."אמא שלי חושבת אחרת מכל האנשים". כך שבטבעיות ומבלי לשים לב לכך בכלל, פתחתי לאנשים צוהר לראייה אחרת, למשהו שלא חשבו עליו קודם, לזה שאין רק 2 אפשרויות: או כן או לא, אלא שתמיד יש אפשרות שלישית... הרקע שלי מהבית והאתגרים המרובים שהתמודדתי אתם בחיים, העמיקו כנראה את היכולות הללו.

כך קרה שהתגלגלתי לעבוד כחשבונאית בחברה הכלכלית שהייתה חברת בת של העירייה וככזו, היא תלויה ביכולתו או אי יכולתו של ראש העיר לעבוד עם חברה כלכלית. ראש העיר החדש שנבחר אז, לא ידע לעבוד עם חברה כלכלית והחליט עם בחירתו כי הוא סוגר את החברה הכלכלית. החברה הכלכלית תפקדה מתוך בניין העירייה ולמרות שלא הייתה לי אינטראקציה של עבודה עם המחלקות שבבניין, הייתה אינטראקציה של מסדרון. קרי, בקר טוב, מה נשמע? נפגשים ליד הקפה ומחליפים כמה מילים, הכנת סלט לצהריים במטבח וכד'... במפגשים סתמיים אלו, אנשים היו משתפים אותי במה קורה אתם, ומבלי להרגיש, רק מלהיות אני, הארתי להם את הדרך בראייה אחרת.

עם סגירת החברה, רציתי להיפרד יפה והבאתי עוגה על מנת לכבד את החברים בקומה על כוס קפה. חשבתי שזה ייקח 5-10 דקות. למעשה, זה לקח כשעה וחצי, מכיוון שכל אחד מהם התעקש לספר איך השפעתי על חייו. זה נפל עלי בהפתעה, וגרוני נשנק מהתרגשות. הפעמים שהרגשתי לפני כן שאני כלי בידי הבורא וחיי אדם השתנו בעקבות שיחות בינם לביני היו מעטות ואלו היו מקרים הרי גורל אפילו של חיים ומוות. לא חשבתי מעולם שיש לי כזו השפעה על אנשים רק מלהקשיב להם ולומר להם איך אני רואה את המצב. המפגש הזה עם עובדי העירייה ריגש אותי מעל ומעבר והאיר לי לפנים את ההשפעה הרבה שיש לי על אנשים.

ממש לאחר ובסמוך למפגש זה קיבלתי במקרה (הוכחה לכך שאין מקריות) מייל מהתדר - בית ספר למאמנים. אני, שלא פותחת מיילים כאלו, פתחתי במקרה דווקא מייל זה וכשראיתי במה מדובר, היה לי ברור שזהו אות משמיים שאני צריכה ללמוד אימון בכדי לדעת לעזור לאנשים בצורה מקצועית. ומשם, כל מי שלמד אימון ועבר את הפרקטיקום לרבות התמלולים שנדרשנו לעשות, יודע כמה הדרך למעלה מאתגרת.

תודה לאל, היום, אני כבר מתקרבת ל-750 שעות האימון הנכספות כדי לעבור לדרגה הבאה...

בעה"ש, באהבה ונחישות נעשה ונצליח

02/03/2021 פינת המחקר-תודה רבה ליגאל ברקוביץ על הכנת הפינה

Effect of Motivational Interviewing-Based Health Coaching on

Employees’ Physical and Mental Health Status

 

השפעת אימון לבריאות המבוסס על הגישה המוטיבציונית בארגונים, על בריאותם הפיזית והמנטלית של העובדים

 

המאמר הנוכחי מציג את השפעת האימון המבוסס על הגישה המוטיבציונית Motivational Interview (MI) על בריאותם הפיסית והמנטלית של עובדים. גישה זו פותחה בשנות השמונית לטיפול בהתמכרויות ונמצאה כיעילה מאד במצבים אמביוולנטים. הגישה המוטיבציונית מבוססת על 3 הנחות יסוד. בניית שיתוף פעולה, יצירת פניות ואוטונומיה, זאת במטרה לבסס קרבה, להפחית התנגדות ולאפשר פתיחות לדבר על האמביוולנטיות המובנת של המתאמן ובכך לעודד ולהעלות מוטיבציה פנימית לשינוי.

במחקרים קודמים נמצא כי הגישה המוטיבציונית יעילה ובעלת איזון טוב בין עלות לתועלת. MI הוכחה כיעילה בטיפול בהתמכרויות, בקידום לפעילות גופנית, שיפור הרגלי תזונה, בשיפור דבקות בנטילת תרופות, התמודדות עם השמנה וניהול של מחלות כרוניות.

ארגונים רבים בוחרים באימון כמענה לעלויות הבריאותיות הגבוהות של ביטוחי הבריאות בחברתם. בחירה זו נותנת מענה לעובדים עם בעיות בריאותיות הנגרמות מאורח חיים לקוי, כגון תזונה לקויה, עישון, צריכה מופרזת של אלכוהול ומחסור בפעילות גופנית. מעסיקים מחפשים דרך לעזור לעובדיהם במטרה לשפר את איכות חייו של העובד, לצמצם ימי מחלה ומצבי חולי ובכך להעלות את האפקטיביות של הארגון. תוכניות אלו כוללות סדרה של בדיקות בריאותיות, הערכת סיכונים, והצעה להצטרף לתוכנית אימון.

המחקר בוצע בארגון גדול עם 11 אלף עובדים באוניברסיטת אורגון לבריאות ומדע. במחקר השתתפו 140 עובדים בקבוצת ההתערבות ו 131 בקבוצת הביקורת. התהליך ארך 3 חודשים, מפגש אחד היה יזום ושתי פגישות מעקב, שאר המפגשים נקבעו על ידי העובד/הלקוח, בממוצע בוצעו 2.7 מפגשים, משך כל מפגש הוגבל ל 30 דקות, נושאי האימון התמקדו בנושא תזונה, ירידה במשקל ואיזון סטרס. אנשי קבוצת הביקורת לא עברו התערבות במהלך 3 החודשים והוצעה להם אימון בתום תקופה זו.

כל משתתפי המחקר מלאו שאלון סטנדרטי ,SF-12 סקר בריאות בעל 12 שאלות, בתחילת התהליך ובסופו. שני ציונים נגזרו מהשאלון MCS ו PCS המשקפים בריאות פיזית ובריאות מנטלית/נפשיתcomposite score). Mental/(Physical המחקר הראה שיפור בשני המדדים למתאמנים שבצעו את התהליך. בקבוצת הביקורת לא נמצא שינוי משמעותי בציונים בסיום ההתערבות. במחקר בוצע אנליזה לביטול הטיית המחקר.

ניתן לסכם ולומר שאימון מבוסס MI יעיל לשיפור מדדי בריאות, צמצום עלויות ומראה כדאיות ביחס לעלות תועלת עבור ארגונים. מחקר המשך בודק חזרתיות של התוצאה שהתקבלו ממחקר זה.

 

Effect of Motivational Interviewing-Based Health Coaching on

Employees’ Physical and Mental Health Status

 

Susan Butterworth, Ariel Linden, Wende McClay, and Michael C. Leo

Oregon Health & Science University

Journal of Occupational Health Psychology

2006, Vol. 11, No. 4, 358–365

Copyright 2006 by the American Psychological Association

1076-8998/06/$12.00 DOI: 10.1037/1076-8998.11.4.358

 

תודה רבה ליגאל ברקוביץ על הכנת הפינה

28/01/2021 זימון אסיפה כללית של חברות וחברי לשכת המאמנים בישראל (ע.ר) (ה"עמותה")  ב- 9.2.21

קישור לזום בניוזלטר שנשלח

18/01/2021 יו"ר לשכת המאמנים בישראל (ע"ר) בכלכליסט
18/01/2021 יו"ר לשכת המאמנים בישראל (ע"ר) אדוה פרי אבישי ברשת ב "בחצי היום" אסתי פרז
18/01/2021 יו"ר לשכת המאמנים אדוה פרי אבישי בקשת 12 אצל גלית ויואב
18/01/2021 יו"ר לשכת המאמנים בישראל (ע"ר) אדוה פרי אבישי ברשת 13 אצל קובי מחט
18/01/2021 לשכת המאמנים בתוכנית הכלכלית בגלי צהל

ניתן להקשיב בקישור-

 

https://www.youtube.com/watch?v=WyH5JWjE8bk 

18/01/2021 סיכום סקר אימון בימי קורונה

תודה רבה לחברי ועדת המחקר ובמיוחד ליו"ר הועדה איילת זולוטוב נחמיאס על היוזמה הברוכה על יצירת הסקר ואיסוף הממצאים !!

 

 סיכום סקר אימון בימי קורונה

בסקר לקחו חלק 239 מאמנים.

 

51.1% בעלי דרגת מוסמך

15.9% בעלי דרגת מקצועי

15.8% בעלי דרגת בכיר

17.6% בעלי דרגת מדריך

 

חלוקת מספר שנות ותק:

50.6% מעל עשר שנים

20.9% בין חמש לעשר שנים

21.8% בין שנתיים לחמש

6.7% כשנה

 

97.9% מהמאמנים דיווחו כי הם מאמנים בתקופת הקורונה

 

במהלך תקופת הקורונה (תקופת הסגר) הפניה לאימון היתה בעיקר בנושאים הבאים:

זוגיות – 43.9%

קריירה – 61.9%

הורות – 23.4%

מתח וחרדה – 36%

מגוון של תחומים (כאחוז אחד מהמאמנים או פחות דיווחו על נושאים אלה): עסקים ואימון עסקי, סטודנטים, תחום כלכלי, כלכלת המשפחה, מערכות יחסים, העצמה אישית, התמודדות עם שינויים, גירושים, טיפול בבן משפחה, מבוגרים שנמצאים בסגר, אימון ארגוני, ילדים ובני נוער, בטחון ודימוי עצמי, התפתחות אישית, בריאות וקריירה, ניהול, עמידה ביעדים, אבדן, קבלת החלטות, פתיחת עסק, תקשורת חברתית, ניהול זמן, תקשורת בין אישית, חישוב מסלול מחדש, קשב וריכוז.

 

לשאלה אילו סוגיות עלו בהמלך האימון בתקופת הקורונה הקשורות לזוגיות עלו התשובות הבאות:

התמודדות עם לחצים וויכוחים מעבר לאופייני – 31.4%

נטייה לפירוק הקשר הזוגי – 18.4%

תקופת הקורונה כמייצרת רצון להתקרבות וגישור על פערים שאפיינו את התקופה לפני כן - 14.2%

אימון למציאת זוגיות לאלו שאינם בקשר זוגי – 27.2%

היו קיימים מספר דיווחים על פניות בסוגיות של בגידה, חיזוק קשרים זוגיים חדשים ואלימות בין בני זוג.

 

לשאלה אילו סוגיות עלו במהלך האימון בתקופת הקורונה הקשורות לקריירה התקבלו התשובות הבאות:

התמודדות עם יציאה לחלת – 25.1%

התמודדות עם עבודה מהבית – 23%

רצון לשינוי מקום העבודה – 42.3%

רצון לשינוי קריירה /כיוון תעסוקתי – 54.4%

רצון להרחבת מקורות פרנסה – 33.9%

רצון ליציאה ללימודים – 13.8%

כמו כן, היו פניות מעטות בתחומי: שינויים בעסק בעקבות המצב, פיתוח כישורי מנהיגות, התמודדות עם פיטורים, פחדים בתחום זה.

 

סוגיות הקשורות בהורות לגביהן היתה פנייה בתקופת הקורונה:

התמודדות עם שמירה על שגרה בבית – 25.5%

התמודדות עם בניית סדר יום – 23.8%

מאבקי כוח עם הילדים – 18%

ריב בין אחאים – 7.1%

יצירת תקשורת אפקטיבית ושיתוף פעולה – 34.3%

התמודדות עם התפרצויות רגשיות ורגשות שליליים – 18.8%

כמו כן היו מעט פניות בנושאי קשב וריכוז, תקשורת והקשבה חומלת של ההורים לילדים.

 

הסוגיות המרכזיות שעלו באימונים אשר עסקו בלחץ וחרדה:

חשש מהתמודדות עם העתיד והלא נודע – 52.3%

קושי לתכנן את היום שאחרי – 21.8%

קושי לנשום ולהרגע במרחב הביתי – 17.6%

תחושת מצוקה כוללת – 37.2%

התמודדות עם העדר זמן אישי – 24.7%

התמודדות עם הפסקת פעילויות מיטיבות – 19.2%

חלק מהפונים העלו סוגיות של לחץ וחרדה כפועל יוצא של הסגר, החשש מהקורונה, מבעיות כלכליות, ניהול כלכלי נכון.

 

לשאלה באיזו מידה הרגישו המאמנים פנויים וכשירים לעזור למתאמנים:

0.4% הרגישו כלל לא פנויים

0.4% הרגישו לא פנויים

7.5% הרגישו פנויים במידה בינונית

25.9% הרגישו פנויים

65.3% הרגישו מאד פנויים

 

אצל רוב המשתתפים בסקר חל שינוי בהיקף האימונים על פי החלוקה הבאה:

19.2% כלל לא חלה הפחתה

23% הפחתה קלה מאד

32.6% הפחתה בינונית

14.2% הפחתה רבה

10.9% הפחתה רבה מאד

 

93.7% מהמשתתפים בסקר אימנו באמצעות זום או פלטפורמות אונליין אחרות.

 

ל39.3% ממשתתפי הסקר זו היתה ההתנסות הראשונה באימון אונליין בעוד ל 60.7% מהם היה ניסיון עבר בתחום זה.

 

רצינו לבדוק מה היה החשש המרכזי במעבר לאימון אונליין:

רוב המשתתפים דיווחו כי לא היה חשש, עם זאת חלקם העלו קשיים או אתגרים במעבר זה:

בניית ראפור וקשר אישי
יכולות אמפטיות
אובדן התקשורת הבין אישית
קושי ביצירת אינטימיות
קושי בעבודה רגשית
יצירת במרחב הבטוח
קושי של המתאמנים בחיבור למדיה
קושי במיקוד בתהליך האימוני
טכניקות וכלים שלא ניתן ליישם באונליין
 

בבחירת המקום בו יתקיים מפגש האימון אונליין הנחו את המאמנים מספר גורמים:

מקום שקט ונעים ללא הפרעות
מקום נוח פיזית
מקום עפ פרטיות
רשת אינטרנט טובה ומאובטחת
מקום זמין
אמצעים טכנולוגיים טובים: מחשב, מצלמה מיקרופון
 

לפי דיווחי המאמנים שלקחו חלק בסקר נראה כי רוב המתאמנים הצליחו להתחבר לפלטפורמה ואף למצוא מקום שקט ונטול הפרעות במרב הביתי שלהם לקיום שיחות האימון:

1.3% במידה מועטה מאד

2.1% במידה מועטה

19.7% במידה בינונית

42.7% במידה רבה

34.3% במידה רבה מאד

 

ניסינו לברר באיזו מידה הכלים האימוניים התאימו ליכולת לתת מענה למתאמנים במצב הסגר:

0.4% לא התאימו

6.7% התאימו במידה בינונית

36.8% התאימו

56.1% התאימו מאד

עם זאת, חלק מהמאמנים דיווחו על התאמות שעשו לכלים האימוניים בכדי להתאימם לעבודה אונליין:

דפי עבודה נשלחו במייל או בצאט במהלך המפגש
חלק הפחיתו את השימוש בדפי עבודה
שימוש מוגבר בדוגמאות ומצגות
קיצור מפגשים ויותר משימות עליהן מדווחים
שימוש בדימיון מודרך במהלך המפגש
צילום קלפים ועבודה עם הצילומים
שימוש בשיתפוי מסך
מעבר לביצוע התאמות לכלים, היו מאמנים שבחרו לוותר על כלים מסויימים בעת המעבר לפלטפורמת אונליין:

41% עבודה עם קלפים

20.5% דפי עבודה

7.9% מעגל החיים

1.3% דימיון מודרך

1% שימוש מופחת בתרגילים פיסיים

מאמנים אשר משתמשים גם ב NLP דיווחו על כלים מסויימים מעולם זה עליהם נאלצו לוותר.

 

נמצא כי הדעות חלוקות לגבי השפעת הריחוק הפיסי באונליין על תחושת הריחוק בתהליך לעומת מפגש פנים אל פנים:

56.9% חושבים כי להיתה לכך השפעה

37.2% חושבים כי היתה לכך לעיתים השפעה

5.9% חושבים כי היתה לכך השפעה וודאית

 

הריחוק בא לידי ביטוי בדרכים הבאות<

המתאמנים לעיתים היו פחות קשובים באונליין
פחות שיתוף פעולה וביצוע משימות ויעדי שיעורי הבית
בעיות בתקשורת הטכנית שיצרו לעיתים ריחוק
קושי בקריאת שפת הגוף
הפרעות חיצוניות
מידת הפניות הרגשית של המתאמנים :

2.9% לא פנויים

20.1% פנויים במידה בינונית

49.8% פנויים

27.2% פנויים מאד

 

מידת הפניות של המתאמנים לביצוע שיעורי הבית והתרגילים האימוניים:

1.7% כלל לא פנויים

7.5% לא פנויים

30.1% פנויים במידה בינונית

37.7% פנויים

23% פנויים מאד

 

היתרונות בעבודה אימונית אונליין:

היכולת להיות בקשר בכל מקום וכל זמן
זמינות
נוחות
אין משמעות למרחק גאוגרפי
חסכון בזמן
מיקוד בתהליך
גמישות
הקלה על הסובלים מחרדה חברתית
פתיחת מעגלי לקוחות בכל רחבי הארץ
רצף עבודה
עבודה מהבית
דיוק זמנים וניצול זמן
השאלות הבאות מתייחסות לאימון בעקבות החזרה לשגרה:

האם חלה עלייה במספר הפניות אימון בעקבות החזרה לשגרה:

32.3% - אין שינוי

29% - חלה ירידה במספר הפניות

38.7% - חלה עלייה במספר הפניות

 

הנושאים בהם פונים בעקבות החזרה לשגרה:

זוגיות – 48.3%

הורות – 33.1%

עסקי – 49.2%

שינויי קריירה – 59.3%

אורח חיים בריא – 18.6%

ילדים ונוער – 23.7%

18/01/2021 פינת היו"ר- אדוה פרי אבישי

מאמנות ומאמנים יקרים,

אני מתרגשת לכתוב מילים אלו בפתחה של שנה חדשה, שנת 2021 ובסיומה של השנה האנומלית ביותר שידע העולם כולו מזה שנים רבות מאד. שנה הסטורית. במבט לאחור, על השנה שחלפה, היא חלפה מהר מכפי שיכולנו לשער, אני גאה ביותר ושמחה שנפלה בחלקנו הזכות להוביל את לשכת המאמנים דווקא בשנה זו.

כשנכנסנו לתפקידנו בוועד המנהל, לא העלינו בדעתנו כי מספר חודשים לאחר כניסתנו לתפקיד, מגיפה עולמית תפקוד את כולנו.

כשהבנו, כי אנו מצויים בעיצומו של מצב חדש ומאתגר ובו בעיקר הרבה מאד חוסר וודאות, עלו חששות הקשורים ליכולת הפעילות שלנו בתקופה א-נומלית מעין זו, כשאנו כמו כולם, תחת סגרים ומציאות חדשה, שונה ומאתגרת ביותר.

לשמחתנו, קיבלנו החלטה נחושה, לממש את שליחותנו בראש ובראשונה כמאמנים שמנהיגים את חייהם גם בתנאי חוסר וודאות, גם בתפקידנו בהובלת הלשכה ולפיכך התגייסנו על מנת לחשוב כיצד להפוך את המשבר להזדמנות של ממש ולפעול בהתאם.

מיד כמעט עם פרוץ המשבר, יצרנו התאמות בכל רובד ומישור והחלטנו, בין היתר, להפוך את השימוש בזום לכלי משמעותי ביותר להתמקצעות.

במבט על שנת 2020- אנו גאים מאד, כי דווקא בשנה האחרונה, הצלחנו להנחיל תרבות שוטפת ואינטנסיבית של עשרות (!!!) הרצאות והשתלמויות מקצועיות באופן שוטף והכל בחינם עבורכם חברות וחברי הלשכה. הצלחנו להמשיך את מסורת הרמת הכוסית בראש השנה ובפסח, להנחיל השתלמויות שוטפות ומקצועיות ביותר באתיקה שהועברו בהצלחה רבה מאד, ובהתנדבות על ידי הגב׳ שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה (המון תודה על כך שרית היקרה).

למרות האתגרים ודווקא בשנת הקורונה, הצלחנו להפוך את הלשכה לבית מקצועי ביותר עבור כולנו. ההצלחה הנפלאה הזו, התאפשרה אך ורק בזכות שיתוף הפעולה שלכן ושלכם מאמנות ומאמני הלשכה ותרומתכם- שכן החלטנו לתת לכם מאמנות ומאמנים יקרים במה וחשיפה ולהפיץ את הערך שלכם עבור שאר חברי הלשכה ובכך לייצר מצב של win win אמיתי, עם חשיפה מקצועית שלכם ולמידה עמוקה ושוטפת של חברות וחברי הלשכה.

פעילויות שוטפות אלו הביאו גם לתחושת בית אמיתית, חמימות, שייכות וחיבור של ממש.

לצד פעילות זו, המשכנו בפעילות השוטפת ואף יזמנו מספר רפורמות מקצועיות חשובות - ביניהן רפורמת נקודות הזכות ורפורמת ההדרכה (סופרוויזן) שהיוותה אף היא אבן דרך חשובה ביותר.

בנוסף, המשכנו בפעילות השוטפת יחד עם בתי הספר לאימון שותפינו החשובים לדרך ויצרנו איזונים והתגמשות על מנת לייצר המשכיות וצמיחה תחת תנאים חדשים.

לכל אורך השנה, התמדנו בפעילות ההסברה הציבורית על מנת להחדיר את המודעות הציבורית לקיומה, חיוניותה ופעילותה של הלשכה בכל כלי התקשורת והבאנו לחשיפה אדירה וחסרת תקדים בערוצי התקשורת המובילים בארץ.

לצד אלו, יזמנו פרויקט התנדבותי ציבורי בתחילת משבר הקורונה בשיתוף מלון דן פנורמה ואף חידשנו את המיזם המשותף עם משרד החוץ.

בעת הסגר הראשון, הפצנו גם סקר אודות אימון בימי הקורונה בו לקחו חלק מאות מאמנות ומאמנים ועל כך תודה מיוחדת, ליו״ר ועדת המחקר היקרה שמובילה באכפתיות ובמסירות את ועדת המחקר, הגב׳ איילת זולוטוב נחמיאס. הסקר המלא מצורף בניוזלטר זה.

זו ההזדמנות להודות לכם מאד על שטף התודות והמילים החמות שאנו מקבלים מכם בכל דרך אפשרית, אשר מחמם את ליבנו ומרגש ביותר.

לסיום, אני רוצה להודות לכל המתנדבים והמתנדבות שתורמים מזמנם עבור פעילות הלשכה.

תודה מיוחדת במינה לאילן רובינשטיין יו״ר ועדת ההכרה, שבכל רגע תורם מזמנו ומהידע הרב המקצועי שלו ומסייע לנו רבות באופן שוטף. אילן היקר, תודה מקרב לב על תרומתך המקצועית החשובה כל כך, האכפתיות והמסירות בכל עת. אנו מלאי הוקרה על כך.

בהזדמנות זו, אנו מבקשים גם להודות מקרב לב לגב׳ עדי כהן לוי שהובילה את ועדת האתיקה בשנים האחרונות במקצוענות רבה ותרמה רבות מזמנה ומיכולותיה עבור הלשכה וכעת ביקשה לסיים את תפקידה על מנת שתוכל להתפנות לאתגרים חדשים. עדי יקרה שלנו, המון תודה על כל פועלך ותרומתך. לימור פרידמן בונה ששימשה כחברת ועדת האתיקה תחליף את עדי כיו״ר ועדת האתיקה.

תודה מיוחדת נוספת לגב׳ ניבה בן ציון היקרה, יו״ר ועדת הביקורת על כל תרומתה החשובה כל כך בתפקידה החיוני ואשר בזכות התגייסותה הצלחנו גם בימי הקורונה לקיים אסיפה כללית ואישור הדוחות הכספיים ולקבל כמובן אישור ניהול תקין לפעילות הלשכה.

המון תודה כמובן כמובן - לחברי הוועד המנהל שפועלים יחד עמי בשיתוף פעולה מעורר השראה, באכפתיות ובמקצוענות - יואל קפלן, שמשמש גם כגזבר, יואב אופק, לימור פרידמן בונה והדס בן פורת- אתם צוות של מנהיגות אמיתית. אוהבת אתכם, ומוקירה כל אחד ואחת מכם.

ואחרונה חביבה במיוחד, הקול המיוחד שאתם שומעים בצידו השני של הקו- אנו מבקשים להודות למישהי מיוחדת במינה - לשני אהרון המופלאה והנדירה, שפועלת ללא לאות באכפתיות ובמסירות, באהבה ובמקצוענות ואשר בלעדיה, לא היינו מצליחים לצלוח כך את השנה האחרונה.
שני אהובה - המון תודה מעומק ליבנו.

ומילה אחרונה וחשובה- למרות שנת הקורונה ובזכות כולכם- אני גאה ונרגשת במיוחד לבשר לכם על הישג משמעותי ביותר- עוד בטרם הסתיימה שנת 2020 נרשמו ללשכה מעל 1,000 מאמנות ומאמנים לשנת 2021- מדובר בהישג נדיר ומעורר השראה המבטא את האמון שלכם בפעילות הלשכה.

מאחלת לכולנו ששנת 2021 תביא עימה אור גדול, צמיחה והתפתחות יצירתית וכמובן בריאות!

שלכם ואיתכם,
אדוה פרי אבישי
יו״ר לשכת המאמנים בישראל (ער)

24/11/2020 מחירי חברות לשנת 2020-2022

לאור הימים המאתגרים והתקופה האנומלית שפוקדת אותנו, חשוב לנו כבית המקצועי שלכם לבוא לקראתכם ככל שניתן ולכן החלטנו על הוזלה משמעותית בדמי החברות בלשכה !

למשלמים עד 31.12.20-

**לשנת 2020

380 ש"ח בלבד (במקום 480 ש"ח)

**לשנת 2020-2021

700 ש"ח בלבד (במקום 880 ש"ח)

*לשנת 2022

400 ש״ח בלבד

*שימו לב-הזדמנות מיוחדת!

מי שכבר שילם עבור 2020 ומעוניין להשלים ל 700 ש"ח ולהצטרף עד לסוף 2021 - מוזמן לשלוח מייל ל- il-cc@ilcc.org.il

*למשלמים החל מה- 1.1.21-

לשנת 2021- 500 ש"ח
לשנת 2022- 480 ש״ח

*למשלמים החל מה- 1.1.22-


לשנת 2022- 540 ש״ח

18/11/2020 "לצמוח ולהצמיח" ZOOM 1:1 24.11.20 בשעה 15:00 שמחים לארח את יוני צ'ונה- מייסד ומנכ"ל שותף "מצמיחים"
22/10/2020 אנחנו שוב בתקשורת, אדוה פרי אבישי יורי״ת הלשכה במשדר מיוחד לקורונה עם שרון כידון
22/10/2020 שימו לב לשינוי שערכנו במסמך ההסמכות בעניין סוגיית ההדרכה (״סופרויז׳ן״)
22/10/2020 מזמינים אתכם לזום חיוני במיוחד בתקופה זו עם ניר דובדבני ואדוה פרי אבישי ב 27.10.20 בשעה 10:00
29/09/2020 שוב בתקשורת - בישראל היום ובגלובס ! מוזמנים לראות באיסנטגרם, בפייסבוק ובניוזלטר
18/09/2020 SAVE THE DATE 30.9.20 - אירוע פתיחת שנה בזום עם הרצאתו של אלון אולמן ! סרטון בר

30.9.20

אירוע פתיחת השנה בזום!!!

Save the Date

 

שנה עברית חדשה בפתח -

ואנו מתרגשים מאד להזמינכם לארוע פתיחת השנה של

לשכת המאמנים בישראל (ע"ר)

 

והפעם עם הרצאתו של

*אלון אולמן - ״מנהיגות והצלחה בעולם החדש״

 

הארוע החגיגי יתקיים

ביום חמישי ה 30.9.20 בשעה 10:30


 

לו"ז האירוע:

 

10:30-11:00 - ברכות אדוה פרי אבישי, יו"ר לשכת המאמנים בישראל (ע"ר) והרמת כוסית יין וירטואלית.

אנא הכינו בבית כוס יין (אמיתית)

שנוכל להרימה יחד


11:00-12:00 - הרצאתו של אלון אולמן "״מנהיגות והצלחה בעולם החדש״"

 

מה מאפיין מנהיגים מצליחים?
אנשים זה לא דבר שניתן לנהל, אנשים צריך להנהיג - וראוי להתחיל בלהנהיג את עצמנו.
מנהיגים מצליחים מתאפיינים ב- 8 יכולות:
1. היכולת להעביר חזון ולתקשר אותו
2. להיות דוגמה אישית
3. היכולת לאזן בין שכל לרגש
4. היכולת להוביל שינויים
5. הבנה באנשים, מה חשוב להם, מה מניע אותם
6. כושר ארגון
7. אומץ. אומץ לקבל החלטות
8. יכולת להאציל סמכויות

העולם משתנה עכשיו זה ברור לכולם, מה שמשנה ומשפיע על החיים שלנו זה איפה אנחנו נמצאים ומה אנחנו עושים במציאות המשתנה.

 

*אלון אולמן הוא מייסד קבוצת קוד המנצח
ומחבר רב המכר פריצת גבולות

 

08/09/2020 תזכורת-השתלמות אתיקה ב ZOOM עם שרית אמיתי, הרצאות וקורסים !

בתאריך ה- 13/9/20 בשעה 14:00 נקיים השתלמות אתיקה נוספת ב- zoom.

 

ההשתלמות מיועדת, בין היתר, למי שרוצה להעלות את הדרגה ככל שלא עבר השתלמות ב 3 השנים האחרונות (ממוסמך למקצועי/ממקצועי לבכיר), ולכל מאמן שרוצה לרענן את בקיאותו ברזי האתיקה המקצועית.

 

אורך ההשתלמות כ – 4 שעות.

 

מחיר השתתפות בסדנה: 100 ₪

   

מנחת ההשתלמות - שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה, מאמנת בכירה, מדריכה מוסמכת ומנחת קבוצות, מנחה בהתנדבות את השתלמויות האתיקה.

02/09/2020 אזכרה למדי נבון ז"ל ממייסדי הלשכה
18/08/2020 רינה קישון שיטת ה'עבודה' של ביירון קייטי
13/08/2020 הרצאה בזום- אוהד קושמרו- "לאמן על הבמה"
05/08/2020 חשיפה אדירה ב N12 למאמני לשכת המאמנים ! - תוכנית חיסכון !

חשיפה אדירה ב N12 למאמני לשכת המאמנים ! - תוכנית חיסכון ! - זה הזמן להצטרף ולחדש חברות בהנחה!

 

גאווה עצומה ללשכת המאמנים וחשיפה אדירה עבור כולנו!!

אתמול בפריים טיים לפני החדשות
אדוה פרי אבישי, יו״ר הלשכה ויואל קפלן, חבר הועד המנהל - בתוכנית חיסכון של קרן מרציאנו! -

שימו לב לקריאה החשובה של מנחם הורוביץ בסוף האייטם:

״לפני שאתם עושים את הצעד לשינוי- רק תבדקו שהמאמנ/ת שלכם מוסמכים!״

29/07/2020 אנה נווה לדרמן- הרצאה בזום - מיינדפולנס- לגלוש על גלי החיים 
20/07/2020 בני גל- הרצאה בזום - מהו ההבדל בין COACHING לאימון יהודי
14/07/2020 קורסים, התמחויות, סדנאות ולייבים בבתי הספר המוכרים בלשכת המאמנים ! - פרטים בניוז
06/07/2020 בזום - רויטל שטיאט- "איך עובדים עם הקולות שבראש"
01/07/2020 דליה כריסטוף- הרצאה בזום בנושא אימון ליצירת זוגיות
25/06/2020 הרצאה בזום- עינת זיו "מסע אישי בקבוצה "
16/06/2020 הלשכה שוב בתקשורת- והפעם ברדיו חיפה !

ראיון של אדוה פרי אבישי, יו״ר הלשכה, ברדיו חיפה
על שינויים ועל תהליך של אימון אישי דווקא עכשיו בתקופה עתירת השינויים בכל מישורי חיינו וכמה חשוב לבדוק האם המאמן האישי רשום ומפוקח ע״י לשכת המאמנים בישראל (ע״ר) 

15/06/2020 הרצאה בזום- דפנה אלקבץ- טיפול איכותי באכזבות בחדר האימון
11/06/2020 הרצאה בזום - פרדי דולב - כיצד להגיע למקבלי החלטות בארגונים בעזרת הלינקדאין
02/06/2020 שרית אמיתי- השתלמות אתיקה בזום - היום !
02/06/2020 השתלמות אתיקה ב ZOOM עם שרית אמיתי ! ועוד הרצאות וקורסים

בתאריך ה- 21/6/20 בשעה 14:00 נקיים השתלמות אתיקה נוספת והפעם ב- zoom.

 

ההשתלמות מיועדת, בין היתר, למי שרוצה להעלות את הדרגה ככל שלא עבר השתלמות ב 3 השנים האחרונות (ממוסמך למקצועי/ממקצועי לבכיר), ולכל מאמן שרוצה לרענן את בקיאותו ברזי האתיקה המקצועית.

 

אורך ההשתלמות כ – 4 שעות.

 

מחיר השתתפות בסדנה: 100 ₪

   

מנחת ההשתלמות - שרית אמיתי, חברת ועדת האתיקה, מאמנת בכירה, מדריכה מוסמכת ומנחת קבוצות, מנחה בהתנדבות את השתלמויות האתיקה.

 

לפרטים שלחו מייל 

27/05/2020 הרצאה בזום- להמשיך מחדש - לימור חכם
27/05/2020 הלשכה שוב בתקשורת- בתוכנית הרדיו "קשרים וכישורים"- תודה לגלית ברקו !

ושוב אנחנו בתקשורת !

והפעם, אדוה פרי אבישי, יו״ר לשכת המאמנים בישראל (ע״ר), התארחה והתראיינה בשבוע שעבר בתוכנית ״קשרים וכישורים״ ובה שיתפה בפועלה וחשיבותה של לשכת המאמנים בישראל (ע״ר), הסבירה על הבידול המקצועי של מאמנים ומאמנות שהינם חברי הלשכה וכן על ביה״ס לאימון המוכרים על ידי הלשכה !

המון תודה לגלית ברקו הנפלאה - על ההזדמנות לשתף את הציבור במידע החשוב כל כך ולתרום למסע ההסברה שלנו ! 

הראיון סה״כ כמעט שעה- מתחיל בנימה אישית ומי שמעוניין לשמוע את החלק על הלשכה בלבד - שיכוון בהקלטה החל מדקה 36 בלינק מטה.

25/05/2020 פינת המחקר- נשמח שתמלאו את הסקר שנשלח בניוזלטר!
17/05/2020 בזום - אדוה פרי אבישי ועומרי גפן- על גישור אימון ומה שבניהם
10/05/2020 סאני גורדון הרצאה בזום בנושא "קפה מוות"
07/05/2020 שיטת ה'עבודה' של ביירון קייטי עם רינה קישון- הרצאה בזום
03/05/2020 הרצאה בזום עם שלומית אבני- אם אין אני לי מי לי
30/04/2020 "שיחות אימון לחולי קורונה- לשכת המאמנים בישראל בשיתוף מלון "דן פנורמה"- בישראל היום ובמעריב

גם בתקופת הקורונה בחרנו בלשכה להמשיך לפעול ולתרום והתקשורת פירגנה לנו בענק!!! גאים לשתף אתכם בפרסומים המכובדים בהם נכתב -


"שיחות אימון לחולי קורונה- לשכת המאמנים בישראל בשיתוף מלון "דן פנורמה", מציעה שיחות אימון אישי בהתנדבות ללא כל עלות, לחולי הקורונה השוהים במלון, במטרה לסייע להם בתקופה מאתגרת זו. זאת באמצעות שימוש בכלים ואסטרטגיות אימוניים לניהול עצמי ויצירת חוסן ועוגנים פנימיים. המתנדבים הם מאמנים חברי הלשכה שהם גם חברי סגל בבתי ספר לאימון המוכרים ע"י הלשכה. עו"ד אדוה פרי אבישי, יו"ר לשכת המאמנים בישראל, הודתה למנכ"ל המלון, ליאור חיימוביץ', על הירתמותו המהירה והיעילה לקידום המיזם".

23/04/2020 מיקי ברקל- השתלמות בזום על אימון מבוסס אייקידו תקשורתי:כיצד לזהות אמונות מגבילות בשפה ולשנות אותן
19/04/2020 הרצאה בזום-  כיצד לנהל שגרה בריאה במציאות משתנה?- ד"ר שחר צדוק, מרצה בבר אילן
16/04/2020 הרצאה בזום- חווית הגופנפש שלנו בימים אלה עם איילת לבנון !
15/04/2020 מזמינים אתכם להרצאות בזום

כמדי שבוע אנו מזמינים אתכם להשתתף בהרצאות בזום, הישארו מעודכנים בניוזלטר !

13/04/2020 הרצאה בזום יואל קפלן -אימון בתנאי אי ודאות
10/04/2020 הישארו מעודכנים בניוזלטר לגבי קורסים ולייבים שנפתחים בבתי הספר המוכרים בלשכה
06/04/2020 איך להמשיך לאמן ולהדריך און ליין? יואב אופק- הרצאה בזום

מחר ה - 6.5.20 בשעה 17:30-

איך להמשיך לאמן ולהדריך און ליין?

כי עושים מהלימון לימונדה!

למה לשים לב? איך להפעיל?

ויצירת אינטימיות וראפור דרך הפריים -

(נא להיכנס כבר ב 17:25- נחכה לכם שם -פרטי כניסה לזום בתחתית המייל)

 

חברי לשכה יקרים שלום

אנחנו מאמינים שכמו כולנו גם אתם קצת נכנסתם ל"הקפאת מצב" זמנית עד שנדע מה קורה.

התפרצו לחיינו בלי כל הודעה מוקדמת שינויים כמעט בכל חזיתות חיינו.

 

מה עושים?!

לא סתם בסינית, המילים הזדמנות ו סכנה נכתבות באותה דרך. בכל בעיה/סיכון יש את מרכיב ההזדמנות.

כן גם נגיף הקורונה הביא עימו שפע של הזדמנויות תעסוקתיות, משפחתיות, כלכליות ועוד נתיבים לחישוב מסלול מחדש.

חלקנו עדיין לא רואים ומזהים את ההזדמנויות ו/או לא יודעים איך לייצר הזדמנויות מהמצב שנראה כסכנה. את זה כנראה ניתן לראות או בדיעבד (ואז כבר לא ניתן להשפיע ולשנות את המציאות) או כבר מעכשיו בהווה ובהוויה שתכניסו לחייכם (כך שתוכלו להשפיע על חייכם כבר עכשיו)

 

חברים, הדבר הבא הוא אימון והדרכה און ליין.

 

יכול למאוד להיות שבחלוף נגיף הקורונה, נוכל לחזור למפגשי אימון והדרכה פרונטליים, אך זה כנראה יהיה אחרת.... התקשורת מרחוק באה כדי להישאר עם החסרונות הקלים שלה ועם היתרונות הגדולים שלה. לכן, ככל שנקדים להתרגל, לתקשר, לאמן ולקבל הדרכות און ליין כך נכין את עצמנו למציאות הנוכחית ונחזור לשליטה מרבית בחיינו.

 

אנחנו בלשכת המאמנים- מאמנים ומדריכים און ליין וטלפוני ותאמינו לנו- זה עובד! חלק מכם כבר התנסו בזה ויכולים להעיד

 

אנחנו רוצים להזמין אתכם חברי לשכת המאמנים למפגש הדרכה און ליין ב ZOOM שהינו חינמי לכולכם.

 

מפגש ההדרכה ייתן לכם ידע והכוונה על עולם האימון וההדרכה און ליין מהרמה הטכנית ועד רמת ניהול האימון דרך ה פריים (FRAME ) הקטן של המאמן והמתאמן ובעיקר איך זה יכול להצליח מאוד!

 

נשוחח על:

מאפייני התקופה: הבלבול, חוסר הוודאות, ההמתנה שמשהו יקרה...
מתאמנים שמפסיקים את האימון עד ל"הודעה החדשה" – איך מחזירים אותם למגרש האימון?
למה בימים האלו תהליכי האימון והטיפול נדרשים יותר מאי פעם?
איך מתארגנים לעבודה מהבית?
ה"קולות" וה"תירוצים" שישמיעו המתאמנים ש..."זה לא הזמן.." ואיך מתמודדים עם זה?
אימון און ליין-איך עושים את זה? סקירת הפלטפורמות הקיימות, הדרכה טכנית בסיסית לתפעול.
אימון און ליין- יצירת מרחב אינטימי וראפור מיטבי דרך פריים המצלמה.
תיאום ציפיות והכנות למאמנים ולמתאמנים לפני שניגשים לפגישת אימון. עשה ואל תעשה.
שאלות ותשובות בסוף המפגש.
 

מה צריך לעשות כדי להשתתף במפגש ההדרכה?

להתקין במחשב את תוכנת ZOOM. (יש ללחוץ ולהיכנס ללינק הורדת ה ZOOM)
לדאוג לחיבור של מצלמה ומיקרופון (אפשר להשתתף בשיחה גם ללא מצלמה)
להמתין ללינק שנשלח אליכם. לחיצה עליו תכניס אתכם למערכת ה ZOOM ומשם נותרו עוד 2 צעדים קטנטנים ואתם בתוך השיחה.
לעדכן את כל בני הבית שאתם עסוקים ושישתדלו לא להפריע
 

אז מתי זה קורה?

ביום שלישי ה 7/4/20 ב 17:30-19:00 ניפגש להדרכה בתוכנת ה ZOOM אליה כוווווולכם מוזמנים.

 

יהיה מחדש, מרענן, מלא בכלים אפקטיביים נכון להיום, נדגים תוך כדי את העבודה באימון והדרכה און ליין וזאת גם הזדמנות לראות אתכם יחד ולשלוח נשיקות וחיבוקים וירטואליים

 

חברים, למרות שרובנו יותר בבית מאשר אי פעם היינו בעבר. למרות שזה נראה כמו חג משפחתי ארוך וצפוף- זאת לא חופשה, זה אתחול מחדש.


תחום האימון נדרש ויכול לעשות הבדל ושינוי בחייהם של אנשים בהווה החדש יותר מאי פעם.

אנחנו המאמנים כאן בדיוק, אבל בדיוק בשביל זה!

עכשיו זאת ההזדמנות לאפשר לתרומה האמיתית שלנו לבוא לידי ביטוי.

 

050-2223682

02/04/2020 הרמת כוסית ב ZOOM לכבוד חג הפסח ! 

חברי וחברות לשכה יקרים!

הנכם מוזמנים להרמת כוסית חגיגית בזום

לכבוד חג הפסח !
כעת, יותר מתמיד תחושת השייכות חשובה לכולנו, ולכן החלטנו, להפעיל את שריר הגמישות והיצירתיות ולהמשיך את מסורת הרמת הכוסית בפסח כולנו יחד- נשמח מאד שכל אחד ואחת יכינו כוסית יין בביתם ויחד נרים לחיים!!

מתי?
ביום ראשון הקרוב ה- 5.4.20 בשעה 14:00

14:00-14:30-
התכנסות, ברכות, עדכונים והרמת כוסית חגיגית זומית
אנא הכינו כוסית ביתית ונרים ביחד כולנו בזום!
אדוה פרי אבישי, יו״ר הלשכה

14:30-15:00-
״עידן חדש בפתח: כשהאימון פוגש את הדיגיטל ״ -

ד"ר אנאבלה שקד, מייסדת שותפה ומנהלת אקדמית, בית הספר להכשרת מאמנים במכון אדלר.
——————————————

קישור למפגש בזום:
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/921063542

Meeting ID: 921 063 542

One tap mobile
+97239786688,,921063542# Israel
+972553301762,,921063542# Israel

Dial by your location
+972 3 978 6688 Israel
+972 55 330 1762 Israel
Meeting ID: 921 063 542
Find your local number: https://zoom.us/u/

01/04/2020 סדרת ספרי האימון מבית המגדלור: 3 ספרי אימון אישי + דיסק אימון אישי + משלוח בעלו

לרכישה לחברי לשכה- 

https://bodylanguage.ravpage.co.il/coach 

01/04/2020 הלשכה איתכם גם ב"זום"
01/04/2020 לשכת המאמנים שוב בתקשורת- בערוץ 20- טיפים להתמודדות עם המצב הקיים היום
01/04/2020 הטיפים שלכם להתמודדות עם המצב שפורסמו באתר הלשכה!

 טיפים אימונים של מאמני הלשכה להתמודדות עם הקורונה

·       "צאו לפעילות גופנית מוקדם בבוקר - זה ממריץ ותורם לאנרגיות חיוביות. צרו קשר עם מועמדים רומנטיים פוטנציאלים ברשת, בפייסבוק ובאתרי היכרויות. שלחו למי שמעניין אתכם, סרטונים קצרים שלכם על מנת שתוכלו להעמיק את הקשר בזמן בו לא ניתן ליצור דייטים בחוץ.שלחו הודעות מתעניינות לגבי ההתמודדות עם הקורונה לאנשים שפיספסתם בעבר והייתם רוצים לחזור להיות איתם בקשר. בהצלחה ובריאות (לימור פרידמן בונה)

 

·       להתייחס לכל שיחה כתהליך אימוני, בתחילת השיחה לברר מה מצב במתאמן מה רמת הפחד/חרדה שלו, מה רוצה להשיג בתום השיחה. לאתר נקודות חוזק של המתאמן/ת, לבנות תוכנית פעולה למשך השבוע, לברר עם מה המתאמן יוצא. לתת לגיטמציה ,לחששות ,פחדים. זה אימון שמשלב המון doing. להקשיב לתת מקום לחרדות /פחדים, למקד אותם. לאמן את המתאמן לנהל אותם, לשתף מסיפורים אישים. בהצלחה. (יואל קפלן)

 

 

·       "לאן שהמיקוד (תשומת הלב) מופנה לשם האנרגיה הולכת. במה אתם מתמקדים הסופ"ש?"

(יגאל ברקוביץ)

 

·       "לעשות את 'העבודה' של ביירון קייטי. לשאול את 4 השאלות ולעשות את ההיפוכים.לכתוב את המחשבות והפחדים שעולים בהקשר של הקורונה. במיוחד ממליצה לקרוא "פוחדים מהמוות", בספרה "לאהוב את מה שיש" עמ' 208-214. לתרגל את 4 השאלות על המחשבות והפחדים. קייטי, באמצעות החקירה, אומרת שהמציאות תמיד טובה, אפילו במצבים שנידמים כסיוט. הסיפור שאנו מספרים הוא הסיוט היחיד שאותו אנו חיים. פחד אינו בא מבחוץ, הוא נובע מחשיבה. שלנו, שלא נחקרה עדיין. אם אתם סבורים שדבר נורא קיים, תרגלו את 'העבודה', כי הטרור הפנימי לא יסתלק עד שאנו רואים מה אמיתי במציאות. מחשבה לדוגמא: המוות הוא הסוף. היפוך- החשיבה שלי היא הסוף. לדבריה של קייטי, חווית המוות היא חוויה מנטלית בלבד. אנשים מתים לא חוזרים לספר לך. המוות נפלא כל כך שהם לא טורחים. לכן נועדה החקירה אם אתם אוהבים את האמת שחררו את עצמכם. בנוסף, דוגמא למחשב נוסף- אני אחלה בקורונה. הטיפ שלי הוא לשאול מה המציאות שלי עכשיו? עכשיו אני בריאה ומרגישה טוב מאוד. כשאני עסוקה במחשבות על העתיד, אני בעסק של העתיד, לא בעסק שלי. לכן כשאני חוזרת לעסק שלי, ונרגעת. (רינה קישון)

 

·       "להבחין אין אחריות לשליטה - על מה יש לנו אחריות ועל מה אין לנו שליטה ולכן אין מה להשקיע בכך משאבים חוקי המשחק כיום משתנים.
אם נלמד לחיות בדו קיום של אושר וחרדה ונבין שהאי ודאות היא Game Changer, אולי אף נוביל ונמציא חוקי משחק חדשים או נסתגל ונלמד מהר את המשחק החדש, נוכל לנצח את המשבר.
יש לנו בחירה חשובה לעשות היום: לשקוע או להשקיע?
תשאלו את עצמכם 2 שאלות:
1.יום אחרי הקורונה והמשבר העולמי שהיא מביאה איתה, באיזה מצב אתם רוצים למצוא את עצמכם?
2.מה הצעד הראשון, הפעולה הראשונה שאתם יכולים ורוצים לעשות כדי להוביל את עצמכם לשם? "(גלית קדמי ביבר)

 

·       "להתמקד בכאן ועכשיו. לצמצם צריכה של מידע וספקולציות מבחוץ ולהתעסק במה שדורש התייחסות בהווה. על ידי כך, לצמצם את החרדות, הדאגות לעתיד וההתעסקות בבלתי נשלט".

(ברקת לוין)

 

·       "מרגישים שהקורונה עצרה את המשק ואין משרות ?אל תתנו לה להרדים אתכםיש הרבה רעשים.. שמועות..דיווחים אמינים וכאלה שפחות..
העובדה היא שיש עדיין מספיק חברות שמחפשות עובדים במגוון רחב של תחומים הייטק, לוגיסטיקה, אדמינסטרציה, מדיקל, ועוד ועוד.. לצד הלחץ והפניקה תחזרו לשגרת חיפוש העבודה כמו שאני תמיד אומרת- עשייה מביאה לעשייה. אז הנה כמה דברים שצריך להמשיך לעשות: להמשיך לחפש קבוצות שעוסקות בפרסום משרות. היכנסו לאתרי חברות ותראו שעדיין יש משרות, המשיכו להתעדכן מדי יום. המשיכו לייצר קשרים פנים מול פנים (עוד מותר להיפגש אחד על אחד) ולייצר קשרים ברשתות החברתיות, כולם עכשיו ברשתות אולי יותר מתמיד, נצלו את זמן המסך הזה. תמשיכו לייצר לעצמכם עוגנים קבועים שייתנו לכם כוח, אנרגיה,רוח וחדוות עשייה.
עשייה שעושה טוב לנפש. אם אתם מרגישים בכל זאת האטה בתחום שלכם נצלו את הזמן לשפצור התשתיות שלכם: בחינת קו"ח האופן שבו אתם מתראיינים..ראיונות ווידאו שנכנסו עכשיו חזק -
נראה פשוט אבל למעשה זה אתגר מניסיון, רק מי שהתאמן על זה צולח את זה.

אל תרדמו...הקורונה לא בשליטתכם.. אלוהים יודע בשליטה של מי... חיפוש העבודה הוא לגמרי בשליטה שלכם!" (אילנית מגור)

 

·       "למצוא את האור שבחשיכה - תועלת ורווח של המצב הנתון ברמה האישית משפחתית ומדינית - לאומית . איך ניתן לצמוח ולהצמיח את עצמנו כדי להביא תועלת לסביבה. אילו כוחות שלי באים לידי ביטוי "?(לינדה זיו)

 

·       "להיות בתשומת לב ליכולת לנהל מחשבות לפי מודל אפר"ת, עצם הלמידה שיש לנו יכולת לנהל את המחשבות ולא להיות מנוהלים, תורמת לתחושת הרוגע והביטחון ומכניסה אותנו למעגל של חשיבה חיובית ונותנת לנו חוויה של שליטה. כאשר אני מלמדת מתאמנת כי יש חשיבות לפרשנות של הסיטואציה וכמה זה משפיע על הרגש וכמובן על התגובה, זה יוצר אפקט של מודעות עצמית גבוהה יותר וחוויה של שליטה עצמית ושיפור ביכולת לניהול עצמי ולוויסות רגשי".   (ים אסף אמברצ'י - "שפת הים-תקשורת מחברת")

 

·       "להיות באנרגיה של העתיד אותו אנו רוצים לחוות. להקשיב יותר לעצמי ולא להיות מושפעים מחדשות" (עירית גולני)

 

·       " לחזק ערכים ולבטל עקרונות. עכשיו זה זמן של ביחד. מזמינה אתכם להניח בצד קונפליקטים או כעסים חבויים, תמיד אפשר לחזור אליהם במידה ועדיין יהיו רלוונטיים. פחד=אפס אקטיביות=חוסר אונים. קחו שליטה באמצעות זה שתחליטו להיות אקטיביים בנתינה ובאכפתיות לקרובים והקרובות" (אורית גולן)

 

·       "להסתכל על המצב העכשיו כמצב נתון, מה הדברים הטובים שניתן להפיק מהם,
זמן איכות עם המשפחה, זמן לסדר דברים בבית, דברים שטרם הספקנו להגיע אליהם, זמן ללמוד דברים חדשים... וכו. להתמקד בדברים הטובים, תשומת הלב מופנית לאן שהאנרגיה זורמת, לזכור מה בשליטה שלנו ומה אנו יכולים לעשות, ולזכור שאנו עושים כל שביכולתנו.
לראות את עצמנו לאחר שכבר התגברנו על הכל, ואיך הכל חוזר לשגרה". (עידית גוס)

 

·       "מכיוון שעיקר הבעיה היא מורלית, כדי להעלות אותו כדאי להסתכל על היש ולא על האין. התחלתי כל יום לרשום 1-3 דברים טובים שקרו לי היום" (עדי מורן קיבא)

 

·       "לייצר רגעי הומור" (מיה לויט פרנק)

 

·       "ראשית לנהל את הסיטואציה ולא לתת לפחד לנהל אותנו.
נכון שצריך לשמור על כללי היגיינה ואף חשוב ביותר אבל כאשר אנחנו מגבירים את כפתור הפחד, זה יוצר אצלנו סטרייס מיותר, לחץ מיותר, דופק מהיר עד חולי (ולא בהכרח קורונה), אז פשוט לשמור כמה שאפשר על שגרת חיים נורמלית, אוכל , שינה וספורט. כהורים לילדים יש לתקשר להם את הדברים.לא לתת להם להיות בעלטה, להתייחס לפחדים שלהם, להיות קשובים מכילים ומסבירים
ועד שהקורונה תחלוף והיא תחלוף..בריאות איתנה לכולנו. (גלית מילר)

 

·       "שאלו עצמכם: מה בכל זאת טוב או איזו הזדמנות חדשה יש במצב הנוכחי? רשמו לעצמכם מה אתם מוקירים, דווקא בימים אלו... התחילו מהדברים הקטנים. תכננו איפה תהיו בעוד שנה מעכשיו, תמונה אופטימית של אחרי. עם מי תהיו? מה תעשו? איפה תהיו?...ספרו למאמנת מה הכי מאתגר אתכם במצב ורדו לשורש העניין: תארו את הקושי, תנו לו שם, דברו עליו". (שרון רביב)

 

·       " אני ממליצה למתאמנים בימים אלו לשמוע מדיטציות על בסיס יומי ולפעמים כמה פעמים ביום, לעשות דף ניהול זמן אישי ומשפחתי לכל יום, למצוא פרויקטים משפחתיים בבית, לשמוע מוסיקה ולרקוד ובמידת האפשר להניע את הגוף או בהליכה או בספורט משפחתי בתוך הבית. זה ישמור על אופטימיות ויחזק את החוסן האישי והמשפחתי ובתוך כך את המערכת החיסונית." (עליזה קוניאק)

 

·       "לפעול בהתאם להנחיות הבריאותיות. לנשום עמוק כל פעם כשמרגישים שהבהלה מתרוממת. לבחון האם יש סיבה או שחוסר הודאות הוא זה שמערר. אם יש סיבה וזה תלוי בי, לפעול לטיפול בה, אם אין סיבה או שאין לי דרך לטפל בה, להזכיר לעצמי שאני עושה כמיטב יכולתי. בנוסף לעשות דברים: ליצור, לשפר, לסדר, לנקות... כשעסוקים פחות חושבים על הבהלות."קורונה או לא קורונה..החיים נעצרו ולא מבחירה.מתי עצרנו את החיים מבחירה?
מתי גזרנו על עצמנו בידוד ועוד לתקופה לא ידועה? יש שלוש אפשרויות להתמודד עם הגזירה:
1. אפשר להכנס לטירוף, לרוץ לקניות לחטוף עוד ועוד, הרבה ממה שצריך. כשהפחד הבסיסי שנמצא בDNA שלנו, משתלט אנחנו רוקדים על גחלים כל הדרך לסופר וחזרה.
2. אפשר להיות שאננים, להגיד שלי זה לא יקרה ושכולם ממש היסטריים. וצריך להמשיך כרגיל ויהיה בסדר.. זה ממש להיות בת יענה עם הראש טמון עמוק בחול.
3. פרופורציות. להקשיב לחדשות בערב, להחליט על דרכי פעולה, למצא פתרונות מתוך הבנה שהולכת להיות תקופה לא פשוטה שבעיקר תנוהל על ידי אי וודאות.
בתוך אי הוודאות הכללי אפשר להתחיל לייצר ודאות אישית/משפחתית. לייצר סדר יום.
לנצל את הזמן שנכפה עלינו להתבוננות וניקוי. לעשות סדר בחיים, להבין מה חשוב ורוצה בחיי ועל מה אני יכולה לוותר. תתחילו את ניקוי האביב בבית, בחפצים ומשם תמשיכו לניקוי המחשבות המיותרות. תתעדכנו בהוראות ותכבדו אותן ויחד עם זאת תזכרו, החדשות לא משתנות כל רגע, וממש לא חשוב (לדעתי) לדעת כל שעה, כמה חולים, כמה נדבקים וכמה בבידוד. זה מכניס ללחץ ומפר איזון. תיצרו, תקראו, תחשבו, תנקו. תהיו פרקטיים ויעילים. תרגישו טוב. בסוף זה ישאר זכרון עמום של תקופה משוגעת. פרופורציות, זה כל הסיפור. (צלילה ברודצקי)

 

·       "דווקא עכשיו ישנה הזדמנות לחזור למקורות. בימים כתיקונם אנחנו עסוקים כל כך, דווקא עכשיו, יש לנו הזדמנות לבלות זמן איכות עם היקרים לנו. עיצרו לרגע והוקירו תודה על מה שיש. וזו גם הזדמנות נפלאה לטפל בכל אותם דברים קטנים שדחינו תקופה כל כך ארוכה."
(סער נצר)

 

·       " להשקיע בתשתיות. ללמוד וללמד". (ערן אלבוחר)

 

·       "תקופה הזויה... כאילו לקוחה מאיזה סרט.. ואין ככ הרבה מה להגיד שלא נאמר כבר. מדברים על הטוב שזה יעשה לקצב שלנו, להתפתחות שלנו, לתרבות הצריכה, לתרבות שלנו בכלל, מדברים על הכאוס שזה יעשה לכלכלה... ועוד כל מיני. אנחנו נעים בין רגעים שאנחנו מצליחים לשמור על השפיות ושמחים על העצירה ועל הזמן המשפחתי בבית, לרגעים שאנחנו מתפללים שזה יגמר כבר. בעיקר חסרה הוודאות, הביטחון והתחושה שאנחנו שולטים במשהו. אולי התקופה הזו תלמד אותנו עוד קצת על צניעות וענווה ועל כמה שהכל זמני.. ואנחנו כל היום בבית, השגרה החדשה הזו.. לכמה זמן עוד?שבועיים? חודש? חודשיים? היעדר שליטה וידיעה כמעט מוחלט.אז מה יכול לעזור לשמור על שקט בפנים כשסוער בחוץ?מה כן אנחנו יכולים לנהל? אותנו. אנחנו להיות בכוונה לאכפתיות, לאהבה ולטוב. להכי טוב שאנחנו יכולים בכל סיטואציה. זה מה ששומר עליי. שאיפה והתכוונות לטוב. והנה כמה טיפים:

 

1.לחייך ולהיות נעימים לעצמנו ולסביב

2.לחשוב מחשבות שמחות וטובות

3.לרקוד, לשחק ולצחוק ביחד - כמה שיותר

4.חדשות ומדיה - כמה שפחות. חשוב ממש(!)

5.זמן לעצמכם. כוס יין בערב, שיחה טובה עם חברה/בן זוג

(שלא כוללת את אחוזי הנדבקים/המתים/ המצב הכלכלי)

קחו את הזמן ואת ההאטה הזו גם להתכנסות וגם לשאוף ולחלום קדימה. איפה הייתם רוצים להיות עוד כמה חודשים באישי, במשפחתי ובעסקי...?

 

ימים טובים♥️

(דפנה נומה רוזנצויג)

01/04/2020 רוח התנדבות מ-ר-ג-ש-ת של בתי ספר מוכרים בלשכה למיזם מיוחד בעקבות משבר הקורונה!

שימו לב!

רוח התנדבות מ-ר-ג-ש-ת

של בתי ספר מוכרים בלשכה

למיזם מיוחד בעקבות משבר הקורונה!

 

מאמנים ומאמנות יקרים,

על כולנו עוברים ימים אנומליים ומלאי אתגרים והסתגלות למציאות חדשה מלאת חוסר וודאות.
כפי שעידכנו אתכם, אנחנו פועלים במתכונת מצומצמת יותר לאור הנסיבות שלא ממשרדי הלשכה הקבועים, אך עדיין משתדלים לתת מענה ושירות מיטבי בנסיבות הקיימות.
אני מתרגשת לשתף אתכם, כי למרות המצב המאתגר עבור כולנו, פנינו למיזם מרגש יחד עם בתי הספר המוכרים של הלשכה, שהינו מתן אימון בהתנדבות למאושפזי הקורונה. פנינו לכל מנהלי ביה״ח בארץ, באמצעות האיגוד המקצועי שלהם ועידכנו על היוזמה ובימים אלו אנו בקשר עם מספר בתי חולים. בנוסף, אנו בקשר עם גורמים ממשרד הביטחון על מנת להגיע לחולי הקורונה הקלים שנשלחו למלון- לאור ההבנה כי הם המתאימים ביותר לקבלת השירות.
מנהלי ביה״ח קיבלו בהתרגשות את פנייתנו והודו לנו מאד.

גילינו רוח התנדבות ושיתוף פעולה מרגשים במיוחד ועשרות מתנדבים מקרב חברי הסגל ב-13 מבתי הספר המוכרים נענו להתנדבות במיזם -

בית הספר להכשרת מאמנים-מכון אדלר, מכללת יוזמות מבית קבוצת יוזמות, גומא המרכז הישראלי לגישור ואימון, תות תקשורת ותוצאות, מכללת רידמן, בית ספר להכשרת מאמנים NCS, מרכז אלון (מותאם גם למגזר החרדי), אוצרות דעת ותבונה (מותאם גם לציבור החרדי), NLP לשם שינוי, אנגרמה- אימון והדרכה, לוגוס בית ספר לאימון והתפתחות, ישראל CTI וכיוונים - לדרך עם משמעות.

30/03/2020 הזמנה לקורסים מקוונים בבתי הספר המוכרים בלשכת המאמנים בישראל (ע"ר)- מכללת יוזמות
22/03/2020 בעקבות הקורונה הנחה מיוחדת למצטרפים ולמחדשי חברות בלשכת המאמנים בישראל (ע"ר)
16/03/2020 משרדי לשכת המאמנים סגורים ומטפלים בעניינים דחופים בלבד
11/03/2020 ממשיכים בהסברה הציבורית והפעם לכבוד יום האישה כתבה ב- TheMarker - פרטים בניוז
26/02/2020 הדגמת אימון ודיון העוסק בשאילת שאלות, עידוד ויצירת אמון ואינטימיות -עם מיה לויט פרנק מנהלת בי"ס אדלר
25/02/2020 השתלמות ב 26/2.20 במכון אדלר - ברחוב התע"ש 14, כפר סבא, בין השעות 17:30-19:30
11/02/2020 פינת המחקר- אימון ככלי לשיפור איכות חייהם של חולי פיברומיאלגיה - צפו בניוז שנשלח
03/02/2020 השתלמויות 2020- שוות גם נק' לצבירה במעברי דרגות!
28/01/2020 ההטבות בלשכת המאמנים- בניוזלטר ובאינסטגרם
22/01/2020 יו"ר לשכת המאמנים אדוה פרי אבישי בתוכנית הבוקר "פותחים יום"
08/01/2020 מאמני הלשכה שוב בתקשורת - ערוץ 7
06/01/2020 הפעם ממש השתגענו ! הצטרפנו למועדון הטבות רשמי לחברי הלשכה - מה? עוד לא נרשמתם ל-2020?
01/01/2020 ביטוח אחריות מקצועית- אורלי וביטוח פיננסיים

29/12/2019 לראשונה מאז הקמת הלשכה, הצלחנו להשיג הוזלה משמעותית ביותר בעלות ביטוח האחריות
26/12/2019 הטבה מוארת במיוחד לחנוכה-מנורת מלח טבעית טיפולית 13-19 ק"ג למשלמי 2020 בלבד
26/12/2019 לשכת המאמנים בגל"צ
15/12/2019 איך הגעתי לאימון- הסיפורים שלכם - פרסמו ונפיץ בניוזלטר
01/12/2019 תזכורת למחדשי חברות- תשלום מוזל למחדשים ב 2019 ל 2020 או 2020-2021
01/12/2019 תזכורת למחדשי חברות- תשלום מוזל למחדשים ב 2019 ל 2020 או 2020-2021
24/11/2019 "פינת המחקר". עדכון מדעי מתחום האימון- בניוזלטר
31/10/2019 למי שטרם הכיר... חברי הוועד המנהל שלנו -בדף הועד המנהל הנוכחי באתר
11/10/2019 תודה לאלון גל על ולהדר אלוני על האירוח ב"תות" ועל הרצאתו של אלון גל
10/10/2019 הרצאה - ליצור את המומנטום- 5 שלבים ליצירת מערך הצלחה אישי"- אלון גל
10/10/2019 היום זה קורה- פותחים שנה בערב חגיגי עם הרצאתו של אלון גל
08/10/2019 אנו משתתפת בצערה של ענבל כהן חמו, חברת הועדה המקצועית, ובצער משפחתה על פטירת אביה יוסי כהן חמו ז"ל
07/10/2019 עלות למחדשים ב 2019 ל- 2020 /2020-2021 בעלות מוזלת משל המחדשים החל מה- 1.1.2020
07/10/2019 דמי החבר למחדשי חברות עד ה 31.12.19 עבור 2020 או 2020-2021 נמצאים בדף תשלומים באתר
02/10/2019 מחדשי חברות מהיום יקבלו כניסה חינם לערב החגיגי בראש השנה ולהרצאתו של אלון גל! 
02/10/2019 למצטרפים חדשים מהיום, דמי חבר 500 ש"ח בלבד לשנים 2019-2020- בתוקף עד ה31.10.19
29/09/2019 הזמנה לכבור ראש השנה לארוע הרמת כוסית חגיגי ב 10.10.19 עם הרצאתו של אלון גל
29/09/2019 שנה טובה, משגשגת ופוריה מלשכת המאמנים!
26/09/2019 הצעת עבודה בלשכת המאמנים-עובד במשרה חלקית לסיוע בכל פעילות עבודת המשרד
26/09/2019 אדוה פרי אבישי, יו"ר הלשכה, בתוכנית הרדיו ״איפה הכסף״ עם אלון גל, על לשכת המאמנים
26/09/2019 ספרו לנו איך הפכתם להיות מאמנים- שתפו אותנו במייל שבצור קשר ויתכן שנפרסם בניוז
26/09/2019 פינת היור והשקת פינה חדשה הסיפור האישי שלכם
22/09/2019 לשכת המאמנים מודיעה בצער על פטירתה של המאמנת אורנה אטלס באשי (ז"ל), חבר
16/09/2019 לשכת המאמנים משתתפת בצערה של משפחתה של אורנה אטלס באשי (ז"ל), חברת לשכת
16/09/2019 מי שלא נרשם לשנת 2019- זה הזמן. צרו קשר!
15/09/2019 הטבה א- ד-י-ר-ה למופע של טוני רובינס ב4.10 בישראל, תוקף ההטבה- 19.9.19
05/09/2019 מינוי צוות היגוי השתלמויות
05/09/2019 ברכות לבי"ס מאיסטרו, הראשון בארץ במגזר הערבי, שזכה להצטרף לרשימת בתי הספ
05/09/2019 ישיבת מנהלי בתי הספר לאימון במתחם ריגס נתניה
02/09/2019 כל פוסט "שלישי פרסומי" שחברי הלשכה מפרסמים בקבוצת החברים בפייסבוק- יועבר
29/08/2019 שימו לב! שינוי בכתובת למשלוח דואר ללשכת המאמנים
19/08/2019 יש לכם רעיון חדשני למיתוג? כתבו לנו בצור קשר!
19/08/2019 חדש מלשכת המאמנים - "פינת המחקר". עדכון מדעי מתחום האימון
04/08/2019 לשכת המאמנים בישראל- עכשיו גם באינסטגרם
28/07/2019 הדרכה של אביבה באומל לועד המנהל על ספרה "אתיקה coaching"- בתחום האתיקה והאימון
15/07/2019 המייל החדש של לשכת המאמנים il-cc@ilcc.org.il
15/07/2019 מספר הפקס החדש של לשכת המאמנים- 073-3856001
15/07/2019 מספר הטלפון החדש של לשכת המאמנים- 0733856060
15/07/2019 תזכורת! כרטיס ביקור דיגיטלי חינמי שניתן לשלוח למי שרוצים- בהרשמה לאפליק
15/07/2019 בעקבות המעבר, 10% הנחה על שימוש בכל סוגי החדרים והמרחבים המשותפים ב 19
15/07/2019 מעדכנים אתכם שלשכת המאמנים עברה למתחם ריג'ס בנתניה
15/07/2019 השקת פינת היו"ר
15/07/2019 פתיחת מועדון ההטבות של לשכת המאמנים בישראל
27/06/2019 אסיפה כללית ובה אישור דוחות כספיים
12/06/2019 הרצאה- איילת לבנון- איך יוצאים מזה? דרכים יצירתיות להתמודדות עם תקיעות בתהליך שי
12/06/2019 סדנת איך יוצאים מזה? דרכים יצירתיות להתמודדות. בהנחיית אילת לבנון ואוסי יפה
16/05/2019 הרצאה- צבי פוס- שינוי הרגלים בשיטה המוטיבציונית
16/05/2019 סדנת שינוי הרגלים בגישה המוטיבציונית עם ד"ר צבי פוס
06/05/2019 שני אהרון הצטרפה לעבוד איתנו בלשכת המאמנים
01/05/2019 מינוי צוות מיתוג ללשכת המאמנים
01/05/2019 ישיבת מנהלי ביהס לאימון
11/03/2019 הרצאה- אסתי רבינוביץ'- מנהיגות במרחב האימון-יחידים וקבוצות
04/02/2019 בקשה לדרגת אימון - סבב 33 מאמן חבר לשכה הוא מאמן בעל דרגה

 

 
סבב ההסמכות ה-33 יוצא לדרך! 

דרגה באימון היא תו התקן שלך בתחום.

טפסים ניתן להגיש עד לתאריך 30.06.2019

 

בקשה למאמן מוסמך במסלול ירוק ניתן לשלוח במייל.

את הטפסים ניתן לשלוח במייל בקובץ PDF אחד להנהלת הלשכה.

 

טפסים שלא יגיעו למשרדנו עד למועד זה יועברו לסבב הבקשות הבא.

כתובתנו היא: רחוב מדינת היהודים 60, קומה 3, ת.ד. 12132 הרצליה פיתוח 4673315.

  

סבב הסמכות זה הינו השלישי לשנת 2019 תעודה תשלח במייל   

 

  

לקובץ ההנחיות, הטפסים ,וקישור לטופס תשלום האגרה עבור ההסמכה לחצו כאן.

לפרטים ושאלות ניתן לפנות למשרד בטלפון 077-3218050 או במייל ilcc@ilcc.org.il 

 

 

 

11/11/2018 איסור על הצגת דרגות הסמכה למי שלא שילמו דמי חבר

שלום רב,


כחלק מפעילות הלשכה בתחום הסדרת הפעילות קבעה הלשכה בהתאם לתקנון, הליך להסמכת מאמנים. מאמנים שנמצאו כעומדים בכל הדרישות והשלימו את חובותיהם ללשכה זכאים לקבל דרגה בהתאם לניסיונם המקצועי. התעודה נשלחת לחברים בתוקף ל-31.12 של השנה בה הוצאה התעודה.

חברים בלשכה נהנים מן האפשרות השמורות לחברי לשכה:

  • הופעה באינדקס המאמנים
  • השתתפות בפעילות העשרה מקצועיות בחינם או בעלות מופחתת
  • חברות בקבוצת דיון עמיתים סגורה
  • הטבות אחרות אותם מציעה הלשכה לחבריה מעת לעת

להזכירכם, תעודה המעידה על דרגה תקפה בצמוד לחברות בתוקף.

חבר שאינו מסדיר את חובותיו, למעשה אינו יכול ולהמשיך להחזיק בדרגה ולציין זאת בפרסומים או להציג את עצמו כבעל דרגה כזו. הלשכה שומרת לעצמה את הזכות להודיע בפרסומים שונים לקהל הרחב על מאמנים שאינם בעלי דרגה ולנקוט באמצעים העומדים לרשותה על מנת להביא לידיעת הציבור נושא זה.

תשלום דמי חבר נעשה באמצעות אתר לשכת המאמנים: www.ilcc.org.il 

 

 

14/11/2016 הצעות לפוליסות ביטוח מקצועי

ביטוח מקצועי במחיר מיוחד לחברי לשכה

לשכת המאמנים מעודדת את חבריה לרכוש פוליסת ביטוח מקצועי- בשנת 2015 מוצעים ללשכה שתי פוליסות ואתם מוזמנים לבחון ולהתקשר 

הלן  הצעה לביטוח מקצועי:

הצעה ראשונה -  הצעה לביטוח 1

טופס הצטרפות לביטוח מקצועי - טופס הצטרפות לביטוח מקצועי

 

הצעה שניה הצעה לביטוח 2

     
 
 
     
     
   
  רח' הצורן 4, נתניה